Antalya alev alev yanıyor

Antalya alev alev yanıyor
Antalya alev alev yanıyor
Antalya Serik'te henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Antalya 'nın Serik ilçesine bağlı Gebiz beldesi Yumaklar köyü yakınında orman yangını çıktı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı.

Yangına 7 helikopter, 3 amfibik uçak, 25 arazöz, su tankerleri ve yer ekipleriyle müdahale edilmeye devam ediliyor. Arazinin sarp yapısı ve bölgede etkili olan poyraz nedeniyle söndürme çalışmalarının güçlükle yapıldığı bildirildi.

Yetkililer, herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangında, şu ana kadar kullanılmayan bir evin yandığını belirtti. Serik Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, yaptığı açıklamada, yerleşim yerleriyle ilgili bir riskin bulunmadığını kaydetti.

LÜKS VİLLA SAHİPLERİNİ KORKUTTU
Bir yangın haberi de Bodrum 'dan geldi. Yokuşbaşı Mahallesi Ballıkaya Sokak'ta lüks villaların bulunduğu bölgedeki çalılık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına ilk olarak villa sahipleri ile bölgedeki vatandaşlar bahçe hortumlarıyla müdahale etti. Daha sonra bölgeye gelen Bodrum, Konacık, Ortakent-Yahşi belediyelerine bağlı itfaiye ekipleri, alevlerin lüks villalara sıçramaması için yoğun mücadele verdi.

Yangın, yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Öte yandan yangın nedeniyle mahalle sakinleri kısa süreli panik yaşadı. Polis ekipleri yangının çıkış nedeni hakkında bölgede araştırma yaptı.