Antalya bahara girdi

Türkiye'de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, Antalya'da baharın gelişi papatyalarla 'resmileşti'. Meteoroloji yetkilileri, bahar sıcaklarının yerini pazardan itibaren soğuk havaya bırakacağını açıkladı. Yer yer kar yağışı görülecek.
FOTOĞRAF: CEMİL ŞAHİN/AA

İSTANBUL - Bahar havası pazar günü yerini soğuk havaya bırakacak. Sıcaklıklar hissedilir derecede düşerken, yurtta yer yer kar yağışı bekleniyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre bugün Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yağmur ve yer yer kar yağışı bekleniyor. Akdeniz kıyıları güneşli bir gün geçirirken, diğer bölgeler parçalı bulutlu olacak. Marmara, İç Anadolu, Ege ve Doğu Anadolu bölgelerinde sis etkili olacak.
Yarın Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun büyük bölümü ile İç Anadolu'nun kuzeyinde yağmur etkili olacak. Pazar günü Marmara'nın doğusu Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz Bölgesi'nin tamamı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyinde kar yağışı etkili olurken, Karadeniz kıyıları ile Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur bekleniyor. Marmara'nın batısı, Trakya, Ege' nin batısı ile Batı Akdeniz'de ise yağış beklenmiyor.
Birkaç gündür artan hava sıcaklıkları ise pazar gününden itibaren özellikle kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derece (4-7) azalacak.


    http://www.radikal.com.tr/7411557411550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.