Antalya bu halde

Antalya'da iki gün süren yağış ve saatteki hızı 102 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle yaklaşık 3 bin dekar ekili alan ve 3 bin 475 sera ciddi zarar gördü.
Kemer, Kumluca, Finike ve Kale'de inceleme yapan Vali Alaaddin Yüksel, zararın 10 trilyon lira olduğunu belirtti. Bodrum'daki zarar ise 2.5 trilyon lira.

ANTALYA - İki gün süren yağış ve hızı saatte 102 km.'ye ulaşan fırtınanın ardından Antalya tanınmaz halde... Vali Alaaddin Yüksel, hasarın 10 trilyon liraya ulaştığını söyledi. Kemer, Kumluca, Finike ve Kale'de inceleme gezisi yapan Yüksel, 3 bin 475 seranın zarar gördüğünü belirtti, "Tarımdaki zarar 7.5, Köy Hizmetleri'nin zararı 2 trilyon, TEDAŞ'ınki 500 milyar. Tek teselli can kaybı olmaması" dedi.
Vali Yüksel, "2004'te öncelik dere ıslahı çalışmalarında. Devlet yanınızda. Hasar tespiti bitince banka borçları ertelenecek, elektrik borçlarını taksitlendireceğiz. Ayrıca kredi imkânı sağlayacağız" sözü verdi.
Bodrum'da da belediye fırtına sonrası temizliğe başladı. Parçalanan lüks mavi yolculuk teknesi 'Gülpesent'in odun olarak satılacağı belirtilirken, Belediye Başkanı Mazlum Ağan, son bir haftada yağış ve fırtınada ilçede 2.5 trilyon liralık hasar meydana geldiğini belirtti.
Soğuk hava ölümleri dün de sürdü. Denizli'de Mustafa Cengiz, Giresun'da Hüsnü Aygün, Aydın'da Ahmet Karaoğlu, Bilecik'te Ferudun Tekin donarak öldü. Malatya'da tavşan avı için ateş açan Mehmet Güven, çığ altında kalarak öldü.
Hava sıcaklığı artacak
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri ise hava sıcaklığının batıdan itibaren birkaç derece artacağını söyledi.
(Radikal, dha)