Antalya Cezaevi'ndeki çocukların dehşet ifadeleri

Antalya Cezaevi'ndeki çocukların dehşet ifadeleri
Antalya Cezaevi'ndeki çocukların dehşet ifadeleri

BDP li Halil Aksoy Antalya il başkanı ile birlikte cezaevi izlenimlerini anlattı.

Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi’nde yaşanan taciz ve tecavüz iddiaları üzerine CHP ’nin ardından BDP ’li milletvekilleri Antalya’ya giderek mağdur çocuklarla görüştü. BDP’li Halil Aksoy’un yer aldığı heyet, yapılan incelemelerin ardından bir rapor hazırladı. BDP’lilerin görüştüğü mağdurların yaşadıkları rapora şöyle yansıdı: 

Serogal ilacı içirdi 

S.Ö. (19 Yaşında): Z.E. idare tarafından teşvik ediliyordu. 40 yaşlarındaydı. Bana serogal ilacı içiriyorince ben sersemliyordum. Daha sonra da tecavüz ediyordu. İdareye başvurdum. Onlar da beni dövüyorlardı. Tekrar Z.Y.’nin yanına veriyorlardı. Üstelik ‘döv aklı başına gelsin’, ‘ yaptır’ diyerek teşvik ediyorlardı. Revire götürdüler 3 ay orada kaldım. Bazen ‘as kendini, kurtul’ diyorlardı. Ben de bundan 10-15 gün önce İntihara teşebbüs ettim.
M. L. B. (19 Yaşında): 18 aydır tutukluyum. 16 gün sübyan koğuşunda kaldım. Hem gardiyan hem de mahkûmlardan baskı gördüm. Sübyan koğuşunda iken, Z.E adlı şahıs, T.T. ile O.Ç.’ye tecavüz etmiş. T.T. bu olayları bana anlattı. Z.Y. adlı kişi S.Ö’yü odasına alıp, dövüp tehdit ediyordu. İ.Ç. ile T.K. C-5 koğuşunda Z.C.T.’ye ilaç verip, içeri kapatıyorlardı. Ve orada ona tecavüz edildiğini duydum.
F.B.: Z.Y.’i tanırım. Z.Y. ayrıca M.S.S.‘ye de tecavüz etti. Z.O ve E.S bu işin tanığıdır. Z.Y. koğuş ağasıydı. İdare atamıştı. Bir haksızlığa karşı çıktığımızda yıkım odası denilen başefendinin odasına götürülüyorduk. Dövülüp, işkence ediliyorduk. Zulüm hâlâ sürüyor. Telefonda yakınlarımıza uygulamaları anlatamıyoruz.


  http://www.radikal.com.tr/113579211357922

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  rezil yönetim rezil kardiyanlar rezil müdürler rezil diğer savcı ve hakimler - demlicay2011

  ne diye maaş alıyorsunuzki.. hangi yüzle hangi cesaretle. olan bitenden neden haberiniz yok. siz nasıl bir insansınızki vicdanınız yok. size emanet edilen yerleri böyle mide bulandırıcı yaptınız. yatacak yeriniz yok kepazelik bu yaptığınız. çakıcıya kızıyordum ama artık kızmayacağım. sizin layığınız bu çünki.

  LANET OLSUN - pispor

  bir ülke ki hapishanelerinde,çocuk yetiştirme yurtlarında,hastanelerinde,devlet dairelerinde,sokaklarında,resmen evlenmiş ailerinde zorla hile ile baskı ile tecavüzler yaşanıyor ve adalet işlemiyor bu tecavüzcülere gerekli cezayı vermiyorsa lanet olsun.