Antalya Gazipaşa açıklarında 5.1'lik deprem

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi açıklarında meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremde, evinin balkonundan atlayan bir kişi yaralandı.

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi açıklarında meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında evinin balkonundan atlayan ve Marmara depremini yaşayan bir kişi yaralandı, dört ilköğretim öğrencisi de geçirdikleri şok nedeniyle hastaneye kaldırıldı.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre saat 14.53'de meydana gelen depremde, ikinci kattaki evinin balkonundan atlayarak yaralanan Erhan Emiroğlu adlı vatandaş, Gazipaşa Devlet Hastanesi'nin acil servisine getirildi.
Hastanede röntgeni çekilen ve bilinci yerinde olan Emiroğlu, Marmara depremini yaşadığını belirterek, deprem sırasında bilinçsizce balkondan atladığını söyledi.
Hastane yetkilileri, deprem sırasında şok geçirerek bayılan dört ilköğretim öğrencisinin de hastaneye getirildiğini ve çocukların sakinleştirildiğini bildirdi.
Gazipaşa Kaymakamı Ali Kazgan, depremin ardından yaptığı ilk araştırmaya göre hayatını kaybeden vatandaş olmadığını, bazı ev ve işyerlerinin duvarlarında çatlamalar oluştuğuna ilişkin bilgi geldiğini, ancak bunların henüz doğrulanmadığını söyledi.