Antalya, 'müstehcen ışıklar'dan kurtuldu

Antalya, 'müstehcen ışıklar'dan kurtuldu
Antalya, 'müstehcen ışıklar'dan kurtuldu
Muratpaşa İlçesi Tahıl Pazarı Mahallesi'nde faaliyet gösteren dev alışveriş merkezi, hizmet binası üzerinde sergilenen fakat bazı vatandaşlar tarafından 'müstehcen' bulunan ışık oyunlarını değiştirdi.

ANTALYAMuratpaşa İlçesi Tahıl Pazarı Mahallesi’nde faaliyet gösteren dev alışveriş merkezi, hizmet binası üzerinde sergilenen fakat bazı vatandaşlar tarafından ‘müstehcen’ bulunan ışık oyunlarını değiştirdi.

Bina üzerindeki şekilleri penise benzeterek Tahıl Pazarı Muhtarı Bayram Korkmaz’a yapılan şikayetin gündeme gelmesinin ardından bina üzerine yine hareketli fakat şekil içermeyen, kırmızı ve sarı renkli ışık oyunları konuldu.


YÖNETİM YORUM YAPMADI

Alışveriş merkezi yöneticileri yapılan değişiklikle ilgili her hangi bir yorumda bulunmazken, değişikliğin muhtarlığa yapılıp Antalya Valiliği ve Muratpaşa Kaymakamlığı’na yönlendirilen şikayetle ilgili olup olmadığı bilinmiyor.NE OLMUŞTU?

Alışveriş merkezi üzerindeki hareketli ışık oyunları ile yansıtılan şekillerin müstehcen olduğunu savunan bazı vatandaşlar Tahıl Pazarı Muhtarı Bayram Korkmaz’ı arayarak, “Binadaki hareketli şekiller penise benziyor rahatsız oluyoruz. Bir şeyler yap muhtar’ diyerek yardım istemişti. Olayla ilgili açıklama yapan bölge insafı ise “Bazı garip şekiller gerçekten var. Fakat genel anlamda dikkat çekici ve güzel bir bina yaptılar. Bazı arkadaşlarımızın hayal gücü fazla çalışıyor sanırım” yorumunda bulunmuştu.


SALİM UZUN / HÜRRİYET