Antalya sahilde yıkım

Antalya'da dört gündür süren fırtına, Konyaaltı sahilini tanınmaz hale getirdi. Dev dalgaların vurduğu sahil yolunun bir bölümü yıkıldı. Bodrum'u ise fırtınadan sonra sağanak vurdu. Trakya'da önceki akşam başlayan kar yağışı, hafta boyunca diğer bölgeleri de etkileyecek.

İSTANBUL - Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün verdiği bilgiye göre Trakya'da dün başlayan kar yağışı, bugün de sürecek. İç Anadolu'nun kuzeyi ile Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur, Ege, İç Anadolu'nun iç ve doğu kesimleri, Marmara ile Akdeniz'in kuzeyinde yağmur bekleniyor. Kar, yarın yurdun büyük bölümünde etkisini sürdürecek. Yarın Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu, İç Ege ve İç Anadolu'nun büyük bölümünde kar yağışı etkili olurken, Marmara, Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu'da yağmur bekleniyor.
Bu arada, Bodrum kent merkezi, önceki günkü fırtınanın ardından başlayan sağanakla sulara gömüldü. Dün sabaha karşı şiddetini artıran yağış nedeniyle 30'dan fazla ev, 40 işyeri ve altı oteli su bastı.
Antalya'da ise 4 gündür etkili olan fırtına nedeniyle Konyaaltı sahili tanınmayacak hale geldi. Saatteki hızı 90 kilometreyi geçen fırtınada sahil yolu büyük zarar gördü.