Antalya'da 17 yaşındaki çılgın aşık dehşeti

Antalya'da 17 yaşındaki çılgın aşık dehşeti
Antalya'da 17 yaşındaki çılgın aşık dehşeti
Kendisiyle kaçmak istemeyen 16 yaşındaki kız arkadaşına kardeşinin gözleri önünde kurşun yağdırdı

ANTALYA'da dün akşam saatlerinde kız arkadaşı 16 yaşındaki G.G.'yi, 12 yaşındaki kız kardeşinin gözü önünde sokak ortasında kurşun yağdırarak ağır yaralayan 17 yaşındaki S.Ç.'nin, genç kıza birlikte kaçmayı teklif ettiği, ancak bu teklifi reddetmesi üzerine olayı gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Gebizli Mahallesi'nde oturan S.Ç., aynı mahallede oturan G.G.'ye yaklaşık 1 ay önce arkadaşlık teklif etti. Genç kızın teklifi kabul etmesi üzerine ikili arkadaşlık etmeye başladı. Bir süre önce S.Ç., kız arkadaşına birlikte kaçmayı teklif etti. Genç kızın bu teklifi reddetmesine sinirlenen S.Ç., dün akşam saatlerinde dershaneden çıkan sevgilisine kurşun yağdırdı. Göğsüne, bacağına ve koluna isabet eden kurşunlarla yere yığılan G.G, ağır yaralandı. Sokak ortasında kanlar içinde kalan genç kız, çevredekilerin çağırdığı ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldü. Vücudundan 4 kurşun çıkartılan kızın yoğun bakımda tedavisi sürerken, olaydan sonra kaçan S.Ç. hala bulunamadı.

Ablasının vuruluşuna tanık oldu

G.G.'nin olaya tanık olan kızkardeşi 12 yaşındaki N.G., “S.Ç. ablama ‘Seni öldüreceğim' dedi ve silahını çıkarıp defalarca ateş etti. Çok korktum” dedi. Bir merkezde İngilizce eğitimi alan ablasının, kurs çıkışı S.Ç'nin konuşma teklifini kabul ettiğini kaydeden N.G., olay anını şöyle anlattı:

“Kurs çıkışı buluşma yeri olan Çağlayan Lisesi’ne gittik. Beni gören S.Ç. ablama ‘Neden kardeşini de getirdin?’ diye sordu. Yürüyerek Kepez Belediyesi Spor Tesisleri'ne kadar geldik. S.Ç. ablama bir kez daha ‘Kardeşini neden getirdin’ dedi. Ardından kaçma teklifini neden kabul etmediğini soran S.Ç., cebindeki şarjörü çıkartarak tabancaya taktı ve havaya bir el ateş etti. O sırada tabanca tutukluk yaptı. Tabanca patlamayınca S.Ç. güldü ve ardından bir kez daha havaya ateş etti. Patlama sesinin ardından, ‘Senin canın da böyle acıyacak. Bu kadar ses çıkacak’ dedi. Hava karamıştı. Ablamla beraber yanından kaçarak Atatürk Mahallesi'nde bulunan teyzemin evine doğru gitmeye başladık. Bu sırada peşimizi bırakmadı. Teyzemlerin sokağına geldiğimizde bir kez daha yanımıza yaklaştı ve ablamla kaldırımda oturdukları yerde konuşmaya başladılar. S.Ç. ablama neden teklifini kabul etmediğini bir kez daha sordu. S.Ç.'den kurtulmak isteyen ablam, oturduğumuz kaldırımdan kalktığı sırada, S.Ç. ablamın arkasından birkaç kez ateş etti. Ablam olduğu yere düştü. Ben şoka giren S.Ç'nin elindeki silahı aldım. S.Ç. karanlıktan yararlanarak kaçtı.”

Ablası G.G'nin S.Ç. ile yaklaşık 1 ay önce tanıştıklarını anlatan N.G., “Ablam, kaçma teklifinde bulunması üzerine S.Ç.'den ayrılmak istedi. Ablam bu yüzden bu olayı yaşadı. Ablamı bu hale düşüreni bulun” dedi. (dha)