Antalya'da 5.2 büyüklüğünde deprem!

Antalya'da 5.2 büyüklüğünde deprem!
Antalya'da 5.2 büyüklüğünde deprem!
Antalya'da 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

RADİKAL- Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'nın verilerine göre, saat 00.27'de Kale İlçesi’nde Richter Ölçeği'ne göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 34.92 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem ilk belirlemelere göre can veya mal kaybına neden olmadı.

Deprem çevre ilçelerde de hissedildi.

KAYMAKAM: CAN KAYBI YOK

Demre Kaymakamı Murat Uz, merkez üssü Demre olan 5.2 büyüklüğündeki depremde, herhangi bir can kaybı yaşanmadığını bildirdi. Kaymakam Uz, depremin ardından jandarma ve emniyet görevlilerinin karada, Sahil Güvenlik ekiplerinin de denizden ulaşılan bölgelerde incelemelere başladığını söyledi.

Kendisinin de muhtarlara ulaşarak durum hakkında bizzat bilgi aldığını belirten Uz, "Şu anda bize ulaşan herhangi bir can kaybı yok. Gece olduğu için evlerde hasar var mı henüz bilmiyoruz. Sabah günün ilk saatleriyle hasar tespit çalışmalarımız başlayacak. Valilik koordinatörlüğünde, AFAD ekiplerimizle durumu inceleyeceğiz" dedi.

VATANDAŞLAR KENDİNİ SOKAĞA ATTI

Depremin meydana geldiği Üçağız Mahalle Muhtarı Salih Çan da depremin hissedilmesinin ardından vatandaşların evlerinden dışarı çıktığını söyledi. Çan, şu ana kadar mahallede herhangi bir hasar bilgisinin kendisine ulaşmadığını kaydetti.

(DHA-AA)