Antalya'da Alman öğrenciler alkol komasına girdi: 1 ölü

Antalya'da Alman öğrenciler alkol komasına girdi: 1 ölü
Antalya'da Alman öğrenciler alkol komasına girdi: 1 ölü
Alanya'da öğretmenleriyle birlikte tatile gelen Alman öğrencilerden beşi alkol komasına girdi. Bir öğrenci öldü, iki öğrencinin hayati tehlikesi var


Saffet YENİGÜN/KEMER (Antalya), (DHA)

ANTALYA’nın Kemer İlçesi'nde öğretmenleri eşliğinde tatil yapan 11 Alman üniversite öğrenciden 5'i, aşırı alkol alınca komaya girdi. Öğrencilerden Rafael Neca odada ölürken, hastaneye kaldırılan 2 öğrencinin hayati tehlikesinin devam ettiği, 2 öğrencinin ise gözetim altında tutulduğu belirtildi.
Almanya’da bir yüksek okulda öğrenim gören 11 kişilik öğrenci grubu tatillerini geçirmek için Antalya’nın Kemer İlçesi'nde bulunan Anatolia Otel’i seçti. 22 Mart tarihinde tesise gelen öğrencilerden 5'i 3 gün boyunca aşırı alkol aldı. Otel yönetimi içki vermeyince yakınındaki marketten aldıkları votkayı içen Alman öğrencilerden 18 yaşındaki Rafael Neca'nın bir süre sonra hareketsiz kalması üzerine diğer öğrenciler otel yetkililerine haber verdi. Dün saat 23.00 sıralarında otelin karşısındaki Özel Anadolu Hastanesi'nden gelen sağlık ekipleri, alkol komasına girdiği sanılan Rafael Neca'ya ilk müdahaleyi yaptı. Ancak Rafael Neca'nın olay yerinde öldüğü belirlendi.
Cumhuriyet Savcılığı’nın da müdahale ettiği olayın ardından Neca ile birlikte sürekli alkol aldıkları öğrenilen Jean Pieri Follkevth (18), Jan Lange (20), Dustin Krabbe (18) ve Hendrik Barkow da (18) Kemer’de bulunan Özel Anadolu Hastanesi’ne götürüldü.
Gece saat 24.00 sıralarında olayda, durumu ağır olan Jean Pieri Follkevth, ambulansla Antalya Anadolu Hastanesi’ne sevk edildi. Follkevth’in diyalize bağlandığı öğrenildi. Follkevth'in kanında 7.7 promil alkol tesbit edildi.
Bugün sabah saatlerinde durumu ağırlaşan Jan Lange de arkadaşı gibi Antalya Anadolu Hastanesi’ne sevk edildi. İki arkadaşın hayati tehlikelerinin sürdüğü öğrenilirken, Dustin Krabbe ve Hendrik Barkow adlı öğrencilerin de durumunun ciddiyetini koruduğu, hastanede gözetim altında tutuldukları öğrenildi.
Otel Genel Müdürü Osman Kafadar ise sürekli alkol alan Alman gençlere alkol servisinin yasaklandığını ancak, buna rağmen bir şekilde alkol almaya devam ettiklerini söyledi. (dha)