Antalya'da DHKP-C operasyonu

Antalya'da DHKP-C operasyonu
Antalya'da DHKP-C operasyonu
İstanbul'da savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından Antalya'da operasyona başlayan polis, hakkında gözaltı kararı bulunan 23 DHKP-C üyesinden 22'sini sabaha karşı gözaltına aldı.

RADİKAL - Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın İstanbul Çağlayan Adliyesi'ndeki odasında rehin alınması ve 8 saat sonra şehit olmasının ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Antalya'da da benzer eylemler olabileceği istihbaratını aldığı belirtilen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, eşzamanlı operasyon için düğmeye bastı ve DHKP-C üyesi 23 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Sabaha karşı 23 ayrı adreste çevik kuvvet, özel harekat ve terörle mücadele ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında çoğunluğu Akdeniz Üniversitesi öğrencisi 22 kişi gözaltına alındı. Doktor kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Çallı'da bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. 1 şüphelinin ise aranmasına devam ediliyor.

Gözaltı kararıyla ilgili açıklama yapan avukat Hakan Evcin, eylem iddialarının asılsız olduğu belirterek, "Grup yalnızca bugün akşam saat 19.00'da basın açıklaması yapacaktı" dedi. (Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA/DHA) 

Savcı Mehmet Selim Kiraz panik butonuna basmış

Öldürülen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın cenaze töreni Eyüp Sultan Camii'nde

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ardından ünlülerin mesajları

Adli Tıp önünde eylem: 2 gözaltı


  http://www.radikal.com.tr/132576113257611

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ONLAR DHKP/C ÜYESİ DEĞİL SADECE ZANLI! - Ali Karatay

  Dilinize dikkat edin, polis bülteni mi bu, neye göre bu insanları örgüt üyesi ilan ediyorsunuz? Dilinizi esen rüzgâra ve şiddetine göre mi ayarlıyorsunuz, bu mudur gazetecilik?