Antalya'da fırtınanın hızı saatte 113 kilomerte

Antalya'da dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha doğru şiddetini artıran fırtınanın hızı, saatte 113 kilometreye ulaştı.

Antalya'da dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha doğru şiddetini artıran fırtınanın hızı, saatte 113 kilometreye ulaştı.
Meteoroloji Bölge Müdürü Mehmet Arandı, fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini azaltmasını beklediklerini belirtti. Arandı, şunları söyledi:
"Şu anda fırtınanın hızı, saatte 113 kilometreye ulaştı. Kent merkezine akşamdan beri metrekareye 73 kilogram yağış düştü. Fırtınanın maksimum hızına ulaştığını tahmin ediyoruz. Fırtına gece yarısına kadar devam edecek, gece yarısından sonra poyraza dönecek."
Fırtına ve yağış, deniz ulaşımını da olumsuz etkiliyor. Antalya Limanı dışında demirleyen Erman-S ve Panama Bayraklı Ocean Victoria adlı akaryakıt yüklü tankerler, Liman Başkanlığı'nca telsizle uyarılarak, sığınmaları için Adrasan civarındaki koylara gönderildi. Başka gemi ve tankerlerin de Kumluca-Antalya arasındaki küçük ama güvenli koylara girerek, fırtınanın etkisinin geçmesini beklediği bildirildi. Antalya Liman Başkanlığı, şiddetli fırtına yüzünden herhangi bir kazaya yol açılmaması için Antalya Limanı'na gemi giriş ve çıkışlarını durdurdu.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ

Öte yandan, fırtına nedeniyle devrilen ağaçların enerji nakil hatlarını koparması yüzünden Antalya kent merkezinde sık sık elektrik kesintisi yaşanıyor. TEDAŞ yetkilileri, fırtına yüzünden arızalara müdahale etmekte zorlandıklarını belirterek, "Enerji nakil hatlarına müdahale edecek asansörlü iş makineleri, fırtına yüzünden devrilme tehlikesi altında olduklarından çalışamıyor. Bu nedenle arızaların giderilmesinde güçlük yaşıyoruz" dedi.