Antalya'da kâbus evi

Sabıkalı ikili
Antalya'da İnsan Ticareti Acil Yardım Hattı 157'ye gelen ihbarla 10 aylık bir vahşet bitti. Jandarma, Çankaya'daki üç katlı eve gittiğinde, fuhuş ve insan kaçakçılığından sabıkalı Osman Şeker ve oğlu Murat Şeker'le karşılaştı. Aramada, bahçedeki çardağın altından sesler geldiği fark edildi.
Biri daha çocuk
Çakıl taşlarıyla örtülü battaniye kaldırılınca, bir sığınak girişi ortaya çıktı. Toprak altındaki dört metrekarelik yerde, biri 17, ikisi 20, biri 27 ve biri de 35 yaşında beş Ukraynalı kadın tek yataktaydı. Bir vantilatörle 'havalandırma' sağlanıyordu. Kadınlar, 10 ay önce iş bulma taahhüdüyle getirilmişti.
Sözde nikâh
Manzara şöyle: Pasaportları alınmış. Fuhuşa razı olmayan, işkence görmüş. Bacaklarına, cinsel organlarına kızgın yağ damlatılmış. Gece eve çıkarılarak satılan kadınlara sadece kahvaltı verilmiş. Biri, Hülya Şeker adıyla Osman Şeker'le nikâhlı görünüyor. Polis, kadınları ülkelerine gönderecek.
Haber: SONER KOCAER / Arşivi

ANTALYA - Ukrayna'dan iş vaadiyle kandırılarak Antalya'ya getirilen beş kadın toprağa kazılan dört metrekarelik sığınağa kilitlendi. 10 ay boyunca fuhuşa zorlanan kadınlar direnince korkunç işkenceler yapıldı.
İnsan Ticareti Acil Yardım Hattı olan '157' No'lu telefona gelen bir ihbar Antalya'da yaşanan bir vahşetin ortaya çıkarılmasını sağladı. Acil yardım hattına telefon eden bir kadın, fuhuşa zorlandıklarını belirterek alıkonuldukları Çankaya Beldesi Güzelyurt Mahallesi'ndeki bir evin adresini verdi. İhbar üzerine Antalya Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri 'fuhuş yaptırmak ve insan ticareti yapmaktan' sabıkası bulunan 42 yaşındaki Osman Şeker ile 19 yaşındaki oğlu Murat Şeker'in oturduğu üç katlı eve dün operasyon düzenledi.
Sesleri gelince bulundular
Baba-oğul Şekerler gözaltına alınırken, jandarma ekibi evin bahçesinde bulunan kameriyenin altından sesler geldiğini fark etti. Seslerin, yere serili üstü çakıl taşlarıyla örtülü bir battaniyenin altından geldiği anlaşıldı. Taşlar temizlenip battaniye kaldırılınca altında bir sığınak bulundu. Jandarma ekipleri, tahta merdivenle inilen dört metrekarelik sığınakta bir yatakta yatan Ukraynalı 20 yaşındaki Y.M., 35 yaşındaki O.A., 20 yaşındaki N.P., 17 yaşındaki K.A. ve 27 yaşındaki N.T.'yle karşılaştı..
Tuvaleti olmayan, bir vantilatör ile havalandırılmaya çalışılan sığınakta zorla tutulan kadınlar, akşamları evin lüks odalarına çıkarıldıklarını ve fuhuşa zorlandıklarını söyledi. Kadınlar 'işleri bittikten sonra' tekrar sığınağa konulduklarını ileri sürdü. Bu süre içerisinde kendilerine sadece sabah kahvaltısı verildiğini belirten kadınlar, ülkeleri Ukrayna'dan Antalya'ya iş bulma vaadiyle getirildiklerini ama 10 aydan bu yana fuhuşa zorlandıklarını söyledi.
Ülkelerine gönderilecekler
Kadınlardan Y.M., havalimanında pasaportlarının alındığını belirterek,
"Sığınağa kilitlendik. Fuhuş yapmak istemeyince dayak yiyorduk. Baba-oğul bacaklarıma ve cinsel organıma kızgın yağ döktü. Yüzüme işkence yaptı. İşkencenin izleri hâlâ geçmedi" dedi. N.T. ise Osman Şeker'in kâğıt üzerinde kendisi ile evlendiğini ve 'Hülya Şeker' adını kullanmaya başladığını belirterek, "Her gece fuhuşa zorlanıyorum" diye konuştu. Gözaltına alınan Osman Şeker ile oğlu Murat Şeker, ifadelerinin ardından 'insan kaçakçılığı yapmak', 'zorla fuhuş yaptırmak', 'fuhuşa aracılık etmek' suçlamalarından adliyeye sevk edildi. İfadeleri alınan ve adliyeye çıkarılan Ukraynalı kadınlar ülkelerine gönderilmek üzere Yabancılar Polisi'ne teslim edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7537517537510

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.