Antalya'da mangal ateşi ormanı yaktı

Antalya'da mangal ateşi ormanı yaktı
Antalya'da mangal ateşi ormanı yaktı
Antalya'nın Lara plajlar bölgesinde bulunan ormanlık alanda piknikçilerin mangal ateşinden çıktığı tahmin edilen yangın geniş alanda etkili oldu. Tamamı çam ağaçlarından oluşan alanda yüzlerce ağaç kül oldu.

ANTALYAAntalya’nın Lara plajlar bölgesinde bulunan ormanlık alanda piknikçilerin mangal ateşinden çıktığı tahmin edilen yangın geniş alanda etkili oldu. Tamamı çam ağaçlarından oluşan alanda yüzlerce ağaç kül oldu.

Olay saat 10.00 sıralarında Lara plajlar bölgesinin arkasında bulunan ormanlık alanda meydana geldi. Yaklaşık 5 hektarlık bölgede etkili olan yangına Orman Bölge Müdürlüğü ve Antalya İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri müdahale etti. Geniş alanda etkili olan yangına zeminin kum olması nedeniyle itfaiye araçları güçlükle müdahale ederken çalışmalara bir helikopter de havadan su atarak destek verdi.

Alevlerin yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındığı yangında görevlilerin soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangının çıkış nedeni ve kimlerin çıkardığı ile ilgili araştırma başlatıldığı öğrenildi.


UÇAKLAR DA UYARILDI
Lara'daki ormanlık alanın bulunduğu bölge aynı zamanda Antalya Havalimanı'na gelen uçakların da alçaldığı nokta olmasından dolayı kule zaman zaman uçakları dumanlar konusunda uyardı.


ÖMER ERDEM / DHA