Antalya'da Nevruz taşkınlığı

Antalya'da Nevruz kutlama bahanesiyle toplanan grup Antalya Sağlık Psikolojik Merkezi'ni taşladı

SÜLEYMAN EKİN

ANTALYA- Nevruz kutlamasını bahane eden 50 kişilik grup, Kuzeyyaka Mahallesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Antalya Sağlık Psikolojik Merkezi'ne (ASPEM) saldırdı. Merkez, savaş alanına döndü.

Antalya'daki nevruz kutlamaları, çeşitli olaylara sahne oldu. Dün akşam saat 20.30 sıralarında Kuzeyyaka Mahallesi Göksu Caddesi üzerindeki açık pazar yerine gelen yaklaşık 20 kişi, burada lastik yakarak ateşin etrafında eğlenmeye başladı. Saat 21.30 sıralarında kalabalık 50 kişiyi geçince, araçların yoldan geçmesine izin vermedi. Grup daha sonra ASPEM'i taş yağmuruna tuttu. ASPEM'de nöbet tutan özel güvenlik görevlisi Serdar Yalçın, yaklaşık 10 dakika süren dehşet dolu anları şöyle anlattı:

“10- 15 yaşlarındaki çocuklar ateş yakıp eğlenmeye başladı. Bizler geçen yıl da bu tür eğlencelere tanık olduğumuz için taşkınlık yapacaklarını düşünmedik ve bu nedenle polise haber vermedik. Saldırı başlayınca canımı kurtarmak için içerideki kirişlerin arkasına saklandım ve polis çağırdım. Polis geldiğinde ise kalabalık slogan atarak kaçmaya başladı.”

ASPEM Müdürü Hasan Selman Çavuş, yapılanı kınadıklarını anlatırken “Böylesine güzel hizmet veren merkeze yapılan saldırıyı akla mantığa sığdıramıyorum. Bunlar cani ruhlu insanlar. Milli servete zarar veren bu ruhu tasvip etmek imkansız. Biz onların dertlerine çözüm ararken, onlar bize bunu yaptı.”(dha)