Antalya'da orman yangınları

Antalya'nın Kaş ve Kale ilçelerinde, orman ve makilik alanlarda çıkan yangınlarda, toplam dört hektarlık alan tahrip oldu.

Antalya'nın Kaş ve Kale ilçelerinde, orman ve makilik alanlarda çıkan yangınlarda, toplam dört hektarlık alan tahrip oldu. Kaş İlçesi'nin Göksu mevkiindeki kızılçam ormanında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangına, Antalya'dan gönderilen iki yangın söndürme uçağı, iki helikopter ve çok sayıda arozözle müdahale edildi. Kaş İlçesi orman ve itfaiye ekiplerinin de katıldığı söndürme çalışmaları sonucunda, yangın kontrol altına alındı. Yangında, yaklaşık 3 hektarlık kızılçam ormanının zarar gördüğü bildirildi.
Öte yandan, Kale İlçesi'nin merkeze bağlı İmecik Mahallesi'ndeki zeytin ve keçiboynuzu ağaçlarının bulunduğu geniş makilik alanda da, demir ustalarının kullandığı kaynak aletinden çıkan kıvılcımlar, yangına neden oldu. Yangının poyrazın etkisiyle kısa sürede yayılması nedeniyle herhangi bir tehlikeye karşı makiliğin yakınındaki Kale Anadolu Lisesi ile yaklaşık 20 ev, geçici
olarak boşaltıldı. Kale ve Beymenek itfaiyeleri ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne
ait helikopter ve arozözlerle müdahale edilen yangın, kısa sürede kontrol altına alındı. Yangında, ilk belirlemelere göre, zeytin ve keçiboynuzu ağacının bulunduğu bir hektarlık alan yandı.