Antalya'da patlama: 7 yaralı

Antalya Sanayi Çarşısı'nda bir işyerinde patlama meydana geldi, 7 kişi hastaneye gönderildi. 2 kişinin durumu ağır

 

SONER KOCAER

ANTALYA - Sanayi Çarşısı'ndaki kaporta boya atölyesinde karpit kazanının patlaması sonucu 2'si ağır 7 kişi yaralandı.

Olay bugün saat 13.45'te kentin Şarampol Semti'ndeki Eski Sanayi Çarşısı'nda meydana geldi. Özbek Oto Kaporta Boya Atölyesi'nde bir otomobilde çalışma yapılırken, karpit kazanı henüz bilinmeyen nedenle patladı. Bu işyeri ile yanındaki Olcay Torna Kaynak Atölyesi ve çevrede bulunan araçlar bombalanmış gibi hasar görürken, yaralanan 7 kişi hastaneye ulaştırıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Tonbul olay yerinde incelemelerde bulundu. Polis, patlamanın meydana geldiği bölgede güvenlik önlemi aldı.

Patlamada Olcay Torna Kaynak işyerinin sahibi Mehmet Mustafa Olcay, Ahmet Olcay, Halil Atan, Yunus Kavuncu, Mustafa Aslan, Muhammet Coşkun ve Ümit Besili'nin yaralandığı açıklandı. Yaralılar, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.Mehmet Mustafa Olcay (29) ile Ümit Besili'nin (27) hayati tehlikesinin bulunduğu, Olcay'ın ayaklarından birinin koptuğu, diğerinin de kopmak üzere olduğu belirtildi. Patlamanın, karpit kazanının olduğu bölge sızıntı olması ve bu sırada kaynak makinesinin çalıştırılması sonucu meydana geldiği belirtildi. (dha)