Antalya'da patlama

Antalya'nın tarihi Kaleiçi semtindeki Yat Limanı'nda dün bir patlama meydana geldi. Nedeni belirlenemeyen patlama sonucunda 15 yaşındaki bir çocuk öldü, yaralanan 14 yaşındaki O.D. ise kaçmaya çalışırken yakalandı.
Haber: SONER KOCAER / Arşivi
İBRAHİM LALELİ / Arşivi

ANTALYA - Antalya'nın tarihi Kaleiçi semtindeki Yat Limanı'nda dün bir patlama meydana geldi. Nedeni belirlenemeyen patlama sonucunda 15 yaşındaki bir çocuk öldü, yaralanan 14 yaşındaki O.D. ise kaçmaya çalışırken yakalandı.
Antalya Liman girişinde bulunan fenerin önündeki kayalıklarda dün saat 14.00 sıralarında belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı. Patlama ardından, liman geçici bir süre araç trafiğine kapatılırken, polis olay yerini güvenlik çemberine aldı.
Emniyet Müdür Yardımcısı Müjdat Özcan, patlama ile ilgili incelemeyi sürdürdüklerini belirterek, "Bir kişi öldü, bir kişi de yaralı olarak kaçmaya çalışırken yakalandı. Olayın terör boyutunu araştırıyoruz" dedi.
Daha sonra olay yerinde inceleme yapan Cumhuriyet Savcısı Yusuf Hakkı Doğan, yaralı olarak yakalanan kişinin Batman Gercüş nüfusuna kayıtlı 14 yaşındaki O.D. olduğunu açıkladı. Savcı Doğan, patlamanın içeriğinin araştırmaya devam edildiğini belirterek, "Ölen şahıs da 15 yaşlarında bir çocuk. Terör olup olmadığını bilemiyorum. Bu konuda hassas olalım" dedi.
Bomba imha ekipleri geldi
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait defin aracına konan cenaze, devlet hastanesi morguna götürüldü. Polis köpekleri ve bomba imha uzmanları olay yerinde inceleme yaptı.