Antalya'da turiste tecavüz

Alman turist 38 yaşındaki C.R., 'turizmin başkenti' Antalya'nın göbeğindeki Atatürk Parkı'nda kimliği belirsiz bir kişi tarafından dövülerek tecavüze uğradı ve gasp edildi.
Haber: SONER KOCAER / Arşivi

ANTALYA - Alman turist 38 yaşındaki C.R., 'turizmin başkenti' Antalya'nın göbeğindeki Atatürk Parkı'nda kimliği belirsiz bir kişi tarafından dövülerek tecavüze uğradı ve gasp edildi.
Yarı baygın bulundu
Geçen hafta kente tatile gelen Roitneumann, önceki gece Atatürk Parkı'na gitti. C.R., burada bir kişinin saldırısına uğradı. Dün sabah saatlerinde başına taşla vurulmuş halde park içinde yarı baygın bulunan Alman turist, değerli eşya ve parasının alındığını, tecavüze uğradığını söyledi. Polisler, C.R.'yi Antalya Devlet Hastanesi'ne götürdü. Yapılan muayenede C.R.'nin tecavüze uğradığı anlaşıldı. Başına dikiş atılan C.R., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Burada ifade vermek istemeyen C.R., Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği'ne getirilerek, rehber eşliğinde ifadesi alındı. Bürodaki sabıkalıların fotoğraflarını inceleyen kadın, saldırganı tespit edemedi. Polis, geniş çaplı araştırma başlattı.
Geceleri aydınlatılmıyor
Sık sık yaralama ve saldırı olaylarının meydana geldiği, şarapçıların meskeni haline gelen Atatürk Parkı, durumu bilmeyen turistler için hem gece hem de gündüzleri tehlikeli oluyor. Valiliğe 150 metre uzaklıkta, sahil boyunca falezlere uzanan 3 kilometre alanı kaplayan ve oturma grupları bulunan park, geceleri aydınlatılmıyor.
Atatürk Parkı'nda daha önce de gaspçıların bıçaklı saldırısına uğrayan iki kişinin boğazları kesilmiş, bunlardan biri ölmüştü. Aynı parkta 20 gün önce 60 yaşlarındaki bir kapkaççı, parkta dolaşan iki sevgiliyi yaralayarak cep telefonlarını almıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7536487536480

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.