Antalya'da yine fırtına ve yağışa teslim

Saatteki hızı 110 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrilirken, yağışlar, derelerdeki su seviyesinin yükselmesine neden oluyor.

Antalya'da kötü hava koşulları hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kentte gece yarısı başlayan ve saatteki hızı 110 kilometreyi bulan fırtına sürüyor. Fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrilirken, yağışlar, derelerdeki su seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Kemer ilçesindeki Ağva Deresi'nde su seviyesi sürekli olarak yükselirken, sular 'oyma' yaparak dere yatağında genişlemeye neden oluyor.
Ağva Deresi'nde taşkın yaşanmaması için iş makineleri seferber edilirken Vali Aladddin Yüksel, çalışmaları izlemek üzere Kemer'e gitti. Kemer'de yoğun bir şekilde dolu yağışı başladığı da belirtildi.
Antalya'nın iç kesimlerindeki kar yağışı da giderek yoğunlaşıyor. Kar ve karla karışık yağmur nedeniyle Antalya-Korkuteli karayolunun 25. ve 38. kilometresinde heyelan meydana geldi. Buralarda geçiş tek şeritten sağlanıyor. Antalya-Burdur karayolunda da yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım zaman zaman akıyor.