Antalya'dan 'adalet için' yürüyenlere Taksim'de sert müdahale

Antalya'dan 'adalet için' yürüyenlere Taksim'de sert müdahale
Antalya'dan 'adalet için' yürüyenlere Taksim'de sert müdahale
Gezi Parkı protestoları sırasında yaşamını yitiren ve yaralananların faillerinin yargılanması için Antalya'dan İstanbul'a yürüyen gruba Taksim'de polis sert şekilde müdahale etti. Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün yüzüne biber gazı sıkıldı.

Gezi Parkı protestoları sırasında yaşamını yitiren ve yaralananların suçlularının yargılanmaları için Antalya'dan 18 Temmuz Perşembe saat 24.00'de 'Adalet Yürüyüşü' başlatan gruba polis Gümüşsuyu'nda müdahalede etti.

Gezi Parkı'na gitmek isteyen grubun önünü kesen polis dağılın uyarasında bulundu. Dolmabahçe'de yürüyüşe katılan BDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nünde aralarında bulunduğu yaklaşık 20 kişilik grup Gümüşsuyu'ndaki parkın içinde bulunan merdivenlerde oturma eylemine başladı. Ancak polisin sert müdahalesi ile karşılaşan grup kısa süre sonra dağıldı.

Polisin eylemcilere sert müdahalesi sırasında BDP Mersin milletvekili Ertuğrul Kürkçü de biber gazından etkilendi. Müdahale sırasında fenalık geçiren bir kişi ise Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Müdahalede gözaltına alınan olmadığı belirtildi. 


33 GÜN 1100 KİLOMETRE 
Kadir Canbek, Ulaş Çakar ve Canberk Apiş'in başladığı 1100 kilometrelik yürüyüş 33'üncü günde tamamladı. Kadir Canbek, Ulaş Çakar ve Canberk Apiş Antalya'dan başlayarak, yürüyerek sırasıyla Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli'nin ardından İstanbul ulaştı. 

ALİ İSMAİL, ETHEM VE MEHMET'E KIRMIZI KARANFİL
Yürüyüşçü gençler, yolculuk güzergahında Eskişehir'de Gezi olayları kapsamında hayatını kaybedenlerden Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğü sokağa, Ankara Güven Park'ta Ethem Sarısülük'ün, Ümraniye'de de Mehmet Ayvalıtaş'ın hayatını kaybettiği yerlere kırmızı karanfiller bıraktı.
 

BERKİN'İ ZİYARET
Bugün Ümraniye'de karanfil bıraktıktan sonra başından vurulan 16 yaşındaki Berkin Elvan'ı tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret eden yürüyüşçüler, saat 21.00'da Gezi Parkı'nda olmayı planlıyordu.

KÜRKÇÜ FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI
Müdahale sırasında grupta bulunan BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü de gazdan etkilendi. Kürkçü, Twitter'de yukarıdaki fotoğrafı paylaşarak şu ifadeleri kullandı: "Vali Mutlu'nun uzerimdeki izleri. Bu izleri takip edecegimden emin olsun... "