Antalya'dan 'adalet için' yürüyenlere Taksim'de sert müdahale

Antalya'dan 'adalet için' yürüyenlere Taksim'de sert müdahale
Antalya'dan 'adalet için' yürüyenlere Taksim'de sert müdahale
Gezi Parkı protestoları sırasında yaşamını yitiren ve yaralananların faillerinin yargılanması için Antalya'dan İstanbul'a yürüyen gruba Taksim'de polis sert şekilde müdahale etti. Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün yüzüne biber gazı sıkıldı.

Gezi Parkı protestoları sırasında yaşamını yitiren ve yaralananların suçlularının yargılanmaları için Antalya'dan 18 Temmuz Perşembe saat 24.00'de 'Adalet Yürüyüşü' başlatan gruba polis Gümüşsuyu'nda müdahalede etti.

Gezi Parkı'na gitmek isteyen grubun önünü kesen polis dağılın uyarasında bulundu. Dolmabahçe'de yürüyüşe katılan BDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nünde aralarında bulunduğu yaklaşık 20 kişilik grup Gümüşsuyu'ndaki parkın içinde bulunan merdivenlerde oturma eylemine başladı. Ancak polisin sert müdahalesi ile karşılaşan grup kısa süre sonra dağıldı.

Polisin eylemcilere sert müdahalesi sırasında BDP Mersin milletvekili Ertuğrul Kürkçü de biber gazından etkilendi. Müdahale sırasında fenalık geçiren bir kişi ise Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Müdahalede gözaltına alınan olmadığı belirtildi. 


33 GÜN 1100 KİLOMETRE 
Kadir Canbek, Ulaş Çakar ve Canberk Apiş'in başladığı 1100 kilometrelik yürüyüş 33'üncü günde tamamladı. Kadir Canbek, Ulaş Çakar ve Canberk Apiş Antalya'dan başlayarak, yürüyerek sırasıyla Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli'nin ardından İstanbul ulaştı. 

ALİ İSMAİL, ETHEM VE MEHMET'E KIRMIZI KARANFİL
Yürüyüşçü gençler, yolculuk güzergahında Eskişehir'de Gezi olayları kapsamında hayatını kaybedenlerden Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğü sokağa, Ankara Güven Park'ta Ethem Sarısülük'ün, Ümraniye'de de Mehmet Ayvalıtaş'ın hayatını kaybettiği yerlere kırmızı karanfiller bıraktı.
 

BERKİN'İ ZİYARET
Bugün Ümraniye'de karanfil bıraktıktan sonra başından vurulan 16 yaşındaki Berkin Elvan'ı tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret eden yürüyüşçüler, saat 21.00'da Gezi Parkı'nda olmayı planlıyordu.

KÜRKÇÜ FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI
Müdahale sırasında grupta bulunan BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü de gazdan etkilendi. Kürkçü, Twitter'de yukarıdaki fotoğrafı paylaşarak şu ifadeleri kullandı: "Vali Mutlu'nun uzerimdeki izleri. Bu izleri takip edecegimden emin olsun... "


  http://www.radikal.com.tr/1147065114706512

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devlet neden saldırıyor ki? - cenkay

  Yönetenlerin şu halleri gerçekten çok acınası ve sefil. Gezi parkına doğru 20 kişi yürüyor. Adamlar Antalya'dan yola çıkmış 1000 bilmem kaç km yürümüşler ve Taksim'e varmışlar. Taksim'e ya da Gezi Parkı'na girseler, 20 kişinin hangi toplumun hangi sükununa zararı olur, Gezi Parkı'nda basın açıklaması yapsalar zaten izleyen ya da yayınlayacak kaç gazete var ki? Neredeyse hepsi iktidarın şakşakçısı olmuş. Bu neyin korkaklığıdır, bu neyin zorbalığıdır anlayabilmek ve sindirebilmek mümkün değil. Bu arada 2500 TL maaş için her "atıl kurt" denildiğinde hiç düşünmeden zulme değnek olan Polis milletine de yuh olsun, üç para için bunca vicdansızlık bir bizde bir Mısır polisinde var.

  ... - noelon

  yeter artık... kürde de türke de ermeniye de sıktığınız kurşun, gaz yeter artık... ne zaman doyacaksınız kana ve göz yaşına.. mideniz ne zaman şişecek? ne zaman bir durup da utanacaksınız kendinizden... ne zaman? ne zaman kendinizden olmayan her kişinin katlini mübah görmeyeceksiniz? ne zaman? yeter artık sıktığınız her ne ise... durun artık ve insan olduğunuzu hatırlayın...! yeter zulmünüz, yeter barbarlığınız, yeter artık kana vgöz yaşına doymaz ruhunuz... yeter...!

  noldun akp - Dopchik

  noldun vali!!! ne büyüksünüz bee!! şu hareketi yaptınız ya rahat tabanınıza 100 kişi daha eklenmiştir.. şiddetten, öfkeden, baskıdan beslenen sürü'den ibaretsiniz!!

  SÖMÜRGE DEVLETLERİNİN SÖMÜRDÜKLERİ DEVLETLER ÜZERİNDEKİ VAHŞİ ETKİLERİ - AHVAL

  Türkiye, Mısır, Suriye, Kuzey Irak, Afganistan ve Filistin şu anda dünyanın kaynayan noktaları... Bu ülkelerin hepsinin de ortak noktaları müslüman devletler olmaları... Yeri geldiğinden en çok ümmetten, vicdandan, acımadan, yardımlaşmadan ve ahlaktan bahseden müslümanlar, emperyalist senaryoları anlamak ve emperyalizmle savaşmak yerine iş birlikçi liderleri ve politikacılarının dolduruşu ile din kardeşleriyle savaşıp, birbirlerini vahşice katletmekteler. Bir türlü uslanmamaktlar... Ülkemizde de durum çok farklı değil... Kendimi bildim bileli her seçim dönemi ABD tarafından seçtirilen iş birlikçi politikacılarla idare edilen bir ülkede yaşadığıma tanık oldum. Bu politikacılar memleketinde fark edebilen, sömürüye karşı, bilimden, sanattan, aydınlıktan yana olan, düşünen insanları izole etmek için elinden gelen çabayı göstermiş, dinsel ve ırkçı argümanları kullanarak cehalete ve yoksulluğa mahkum ettikleri, kendisine biat eden yığınlar oluşturmuştur. Bu halk kimi zaman mevcut kirli düzeni koruyup kollamak adına düzen bekçiliğini seçmiş, çağdaş okulları reddedip, yasak olması gerektiği halde mahalle aralarında açıkça kurulu kuran kurslarını, tarikatları, ülkü ocaklarını mesken tutmuştur. Karanlığa, bağnazlığa ve yobazlığa teslim edilmiş kocaman bir halk ancak böylesi liderleri seçebilir böylesi liderlerin hizmetkarı olabilir...

  ZALİMLİK - hektor62

  Zalimleri çok uzakta aramayın, burnunun dibini görmekten acizlere duyurulur.

  Gezi ve ölümler - Ari Zerdüst

  Gezi direnisinde yasamini yitirenler AKP'nin özelikle AKP basbakani olan Erdoganin talimatiyla gerceklesti.Nasil ki Roboski katliaminin üstünü kapatmak istediyse bu ölümlerin de üstünü kapatmak istemekte. Yapilan demokratik gösterilere bu kadar barbarca saldirmalari bu nedenledir.Ama bu saldirilar onlari kurtaramiyacak.Basini Kürtlerin cektigi halklarin özgürlük bahari bunlari nemrut ve fravunlarin yanina er yada gec gönderecektir.Bu kadar pervasizlasmalari bundan duyduklari korkudandir.

  YUMRUK YEDİM DİYE YIRTINANLAR - ohersek

  Basit bir itmeyi günlerdir ağzına dolayanlar,yumruk yedim diye yırtınanlar,,,,,devletin milletvekiline bu reva mı?