Antalya'yı sel aldı

Antalya'yı sel aldı
Antalya'yı sel aldı

Antalya ’da sabah saatlerinden itibaren etkisini arttıran sağanak yağmur nedeniyle birçok ev ve işyerini su bastı. Caddeler nehire dönerken birçok araç da yolda kaldı.
Kentte sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış ve dolu nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı, çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Yollardaki su birikintileri nedeniyle otomobiller yolda kaldı. Otomobillerin içinde mahsur kalan vatandaşlar, itfaiye ve polis ekiplerince kurtarıldı. Antalya İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan, 300’ün üzerinde ev ve işyerinden su baskını ihbarı aldıklarını söyledi.
Kanal Mahallesi’nde ise 5 katlı bir binaya yıldırım düştü. İtfaiye ekipleri, yıldırım nedeniyle binada meydana gelen küçük çaplı yangına kısa sürede müdahale etti. Konyaaltı ilçesi Toros Mahallesi’ndeki bir evin bahçe duvarı şiddetli yağış nedeniyle çöktü, Hürriyet Caddesi Duraliler Mahallesi’ndeki derenin taşması sonucu cadde trafiğe kapatıldı. Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine göre kent merkezinde metrekareye 72 kilogram, Nebiler ve Kaş’ta metrekareye 76 kilogram yağış düştü.

Hastaneyi su bastı

Merkez Kepez ilçesindeki özel bir hastanenin yanındaki sulama kanalı, etkili yağış nedeniyle taştı. Taşkın sonucu hastanenin zemin katında bulunan yoğun bakım ünitesini su bastı. Hastane görevlilerinin yardım istemesi üzerine bölgeye çok sayıda ambulans gönderildi. Süleyman Demirel Bulvarı, ambulansların hastaneye gelişini hızlandırmak amacıyla bir süre trafiğe kapatıldı. Ünitede tedavi gören 34 hasta, görevlilerce ambulanslara taşındıktan sonra çevredeki hastanelere sevk edildi.

Polis merkezini su bastı

Etkili olan sağanak yağış nedeniyle Konyaaltı’nda bulunan Fatih Polis Merkezi’ni su bastı. İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam’ın lojmanının da bulunduğu binadaki eşyalar, polisler tarafından dışarı çıkarıldı. Şiddetli yağış sırasında Finike Belediyesi Düğün Salonu’nun çatısı uçtu.