Anten kablosu ağırlığını taşımadı

Anten kablosu ağırlığını taşımadı
Anten kablosu ağırlığını taşımadı
İzmir'in Torbalı İlçesi'nde 29 yaşındaki Ümit Işık, yeni taşındığı 8 kattaki evine balkondan girmeye çalışırken çatıdan sarkıttığı anten kablosunun kopması sonucu düşüp öldü.

TORBALI - Kiraz’ın Kırköy Mahallesi’nden Torbalı’nın Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Barış Yapı Sitesi’ne taşınan 29 yaşındaki Ümit Işık, alışveriş için markete gitti. Yanına anahtar almayan ve kapıyı açık bırakan Işık, döndüğünde kapının kapandığını gördü.

Kapıyı açmak için çilingir çağırmak yerine kendi yöntemleri ile eve girmeye çalışan 29 yaşındaki Ümit Işık, apartmanın çatısına çıktı.

8’inci katta bulunan evinin balkonuna inmek için Ümit Işık, iddiaya göre, çatıdan anten kablosunun bir ucunu beline diğer ucunu ise soba bacasına bağladı.

Kendini sarkıttığı sırada kablonun kopması üzerine 23 metre yükseklikten zemine çakılan Işık, kanlar içinde yerde kaldı. İhbar üzerine gelen acil yardım ekiplerinin müdahalelerine rağmen Ümit Işık, kurtarılamadı. Ölüm haberini alan yakınları gözyaşı döktü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA - Yaşar CEYLAN / Adnan ERİŞ