Antika adayları satışta

Eski dergilerden, kataloglardan ve koleksiyonlardan esinlenerek aynı malzeme ve yöntemle yapılan masa, sandalye, sehpa, raf gibi eşyalar yarın düzenlenecek bir müzayedeyle satışa sunuluyor.

İSTANBUL - Eski dergilerden, kataloglardan ve koleksiyonlardan esinlenerek aynı malzeme ve yöntemle yapılan masa, sandalye, sehpa, raf gibi eşyalar yarın düzenlenecek bir müzayedeyle satışa sunuluyor.
'İnce Ayar 1' adlı müzayedeyi düzenleyen Salih Ecer bu işe tüm evlerin bir örnek mobilyalarla dolu olmasından ve farklılık yaratmak isteğiyle giriştiğini söyleyerek "Antika satmıyoruz. Bu ürünleri alanlara 'Alın saklayın. Torunlarınıza bırakın. Zaten antika da böyle antika olur' mesajını veriyoruz" diyor.
Müzayedede satışa sunulacak mobilyaların en büyük özelliği antikalarla aynı yöntemle özellikle de el işçiliğiyle üretilmiş olması. Örneğin mümkün olduğu kadar az çivi kullanılmış, montajların ahşapla yapılmasına özen gösterilmiş. Ancak aralarında yeni tasarımlar da yok değil. Ecer'in 70-80 yıllık bir masaya abajur eklediği mobilya yeni tasarımlara bir örnek.
Yılda beş kez düzenlenmesi planlanan müzayede serilerinin ilki yarın Kilyos Plaj Yolu Şanzelize Restaurant'da gerçekleşecek. Müzayede saat 14.00'te başlayacak. (Kültür Sanat)


    http://www.radikal.com.tr/7670047670040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.