Antikapitalist Müslümanlar da gaz yedi!

Antikapitalist Müslümanlar da gaz yedi!
Antikapitalist Müslümanlar da gaz yedi!
Taksim'e çıkmak için Galata Köprüsü önüne gelen Antikapitalist Muslümanlar köprünün ayağının kaldırıldığını görünce şaşkınlık yaşadı. Köprüye pankart asan gruptakilere gaz sıkıldı
Haber: AYÇA ÖRER - ayca.orer@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Fatih Camisi'nden Taksim'e yürümek isteyen gruba, polis müdahale etti.

Sabah saatlerinde Fatih Camii avlusunda toplanan antikapitalist Müslümanlar İhsan Eliaçık’ın imamlık yapmasıyla iş kazalarında ölen işçiler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Namazın ardından gruptan Sedat Doğan, bir çağrı yaparak, “Arkadaşlar Taksim’e çıkıyoruz. Bundan sonra gelmek isteyenler gelsin” dedi. Fatih Fevzi Paşa yönünden, Unkapanı’na doğru giden grup, köprünün kapalı olması nedeniyle Eminönü’ne geçti.

Eminönü tarafından Haliç Köprüsü’ne geçti. Orada polis tarafından durdurulan gruba gaz ve suyla müdahale edildi. Köprüye varan antikapitalist Müslümanlar, “Allah, ekmek, özgürlük” pankartını köprüye astı.

Grup, “katil ABD işbirlikçi AKP”, “Müslüman uyuma emeğine sahip çık”, “Müslüman zulme boyun eğemez”, “Muhammed’den Musa’ya önderlere bin selam”, “Yemin olsun ki kapitalistler, dünyada cehennemi görecek” sloganları attı. Gruptan bir gözaltı var. İsmi henüz tespit edilemedi.  


  http://www.radikal.com.tr/113176411317642

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sermaye'nin Dini, Milleti Yok. - Şahaloğlu

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramında yaşanan olayları ekranları başında seyreden EGEMEN ve SERMAYE sahipleri baya eğlenmiştir. RTE'nin bütün yalanlarına rağmen AKP yine sermaye sınıfının yanında olduğunu göstermiştir. AKP ve RTE sınıfını yine belli etti. Ne olursan ol. Sermayedarın karşısındaysan AKP ve RTE'nin de karşısındasındır. RTE meydanlarda Türkiye'yi öyle kalkındırdık böyle kalkındırdık diye esip gürlüyor. Eskiden kalkınmamıştık ama ekmeğimize emeğimize biber gazı sıkılmıyordu. Sermayedarın kamburlaştırdığı belimize polis copu yemiyorduk. Bir BAŞKAN olacakmış yesinler seni. Bekle bir dahaki 23 Nisan'a halk oturtur seni ABD başkanının kucağına....

  BUGÜN - pispor

  AKP hükümetinin MHP den CHP ve İP den farkı yok.onlar barış sürecini halka anlatmaya çalışan akil insanlara saldırıyorlar,AKP de bu gün emekçi işçilere saldırıyor.birbirinden farkları yok kusura bakmasınlar.bu süreç pek ilerlemez.