Antikapitalist Müslümanlar Suriye için eylemde

Antikapitalist Müslümanlar Suriye için eylemde
Antikapitalist Müslümanlar Suriye için eylemde
Suriye'ye düşünülen askeri müdahaleye tepki gösteren Antikapitalist Müslümanlar'dan 15 kişilik grup, Galatasaray Meydanı'nda süresiz oturma eylemi başlattı.

İSTANBUL - Galatasaray Meydanı'nda, dün gece 23.00'da başlayan eylemde grup, 'Emperyalizme karşı birleşelim', 'NATO emperyalizmin savaş makinesi, halkların tescilli katilidir' yazılı pankartlar astı. Grup ayrıca, caddeye de Türkçe, Arapça ve İngilizce, 'Suriye'de savaşa hayır', 'Emperyalizmin askeri olmayacağız' yazılı dövizler serdi.
Antikapitalist Müslümanlar adına konuşan Abdurrahim Özer, “Dün gece 23.00'te başlayan bu savaşa hayır nöbeti, oturma eylemi, Suriye'ye 48 saat verip tehdit eden, Suriye'yi gözüne kestirmiş olan emperyalist güçlere karşı barış isteğimizdir. Savaşa hayır haykırışımızdır aslında. Daha dün Irak'ta, Libya'da ne olduğunu biliyoruz. Halkların kendi kaderini ellerinde zanneden emperyal güçler, aslında ortalığı düzeltiyoruz bahanesiyle gelip daha da fazla karıştırıyorlar. Yüzbinlerce insanın ölümüne yol açıyorlar. Biz bunu asla istemiyoruz. NATO'nun, ABD'nin Ortadoğu 'dan ve Türkiye 'den çıkmasını istiyoruz. Bunun için ABD Konsolosluğu'nda eylem yaptık, buradaki eylemimiz de süresiz, kısıtlama koymadık. Suriye'deki mesele onların meselesidir. Onlar barışı kendileri tesis edeceklerdir. Asla ve asla dışarıdan bir müdahaleyle bunun olacağına inanmıyoruz. Türkiye'nin de olası bir müdahalede bunun içine dahil olacağını açıklaması kesinlikle kabul edilebilir bir şey değil. Ülkemizin, bizim oradaki halkların kanına elini bulaştırmasını istemiyoruz. O yüzden bu konuda bir adım atılıncaya kadar süresiz bir biçimde bu eylem devam edecek" diye konuştu. Grubun eylemi devam ediyor. (Ümit TÜRK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114830611483064

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Maşa Varken - mhalim

  Size Bir önerim var!!!!(Allah'ın, ABD ve AB ve diğer mütefikleri, Beşar'ı cezalandırmak için görevlendirdiğini duymadınız mı?!!!!!)En iyisi, sizde biraz sus payı alın!!!! Ve bırakın yüzbinlerce insan daha ölsün. Her şey açık ve ortadadır. Bir oyundur Suriyede oynanan. Hem de satranç oyununa benziyor. Oyuncu sayısı çok ve oyuncuların canı hiç acımıyacak. Acı çken, yerinden yurdundan olan olan milyonlarca göçmen ve yüzbinleri bulacak yeni ölümler.Empeyalistler bunu istiyor; çünkü tüketilmesi gereken silahları var, ve bu yeni silahların üretilmesi ve satılması demektir.Bu kadar basit, ama anlayan kim?

  Helal olsun. - kujo84

  Sadece kendine musluman olmayan bildigim tek musluman grup.Tarafina bakmaksizin ezilen,zulm edilen herkesin yanindalar herzaman.Helal olsun.

  o zaman seçenek sunun - dersimi

  tamam emperyalist işgale hayır. ya ne olacak? suriye'de bebek ve kadın kalmayıncaya kadar katliama devam mı? seçenek sunmadan karşı çıkmak ancak ahmakça birşeydir.

  Helal olsun - brotherlouie

  Görüntüye bakacak olursak bu ülkede gerçek müslümanların rakamını görebiliriz.