AÖF (Açık Öğretim Üniversitesi) sınav yerleri, tarihleri ve giriş belgeleri bilgileri

AÖF (Açık Öğretim Üniversitesi) sınav yerleri, tarihleri ve giriş belgeleri bilgileri
AÖF (Açık Öğretim Üniversitesi) sınav yerleri, tarihleri ve giriş belgeleri bilgileri
AÖF sınavı giriş yerleri (10 yeni ilçe), saatleri ve oturum süreleri ile gerekli belgeler açıklandı. AÖF öğrencileri için sınavlar yaklaşıyor. AÖF sınav tarihleri ve sınav giriş yerleri belli oldu ve giriş belgeleri yayınlandı. İşte, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri güz dönemi ara sınavları hakkında bilmek istedikleriniz.

AÖF hakkında kısa bilgi: Eskişehir Anadolu Üniversitesine (AÜ) bağlı bir fakülte olup belki de tüm Türkiye 'deki fakülteler içerisinde en fazla öğrenciye sahip ve en çok bilinenidir. En çok öğrenciye sahip olma ve çok bilinme nedeni ise örgün eğitim yerine uzaktan eğitim imkânı sunarak isteyen kişilerin eğitim hayatlarını devam ettirmelerine olanak sağlamasıdır. Halk arasında Açıköğretim diye bilinir ya da “Dışarıdan bitirmek” olarak tabir edilir.

Türkiye`de en çok öğrenciye sahip olan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi`nin (AÖF ) 6-7 Aralık tarihlerinde yapacağı sınavların giriş yerleri yayınlandı. AÖF sitesinden TC kimlik numarası ve şifre ile girilerek, sınav giriş yerleri öğrenilebiliyor ve giriş belgesi alınabilecek.
Açık öğretim fakültesi yeni dönem için sınav tarihleri belirlendi. Güz Dönemi ara sınavları 6-7 Aralık tarihinde yapılacak. Yeni dönemde AÖF sınav yerlerine 10 yeni ilçe daha eklendi.
Sınava Giriş Belgeleri" öğrencilerin adresleri ne posta ile gönderilmeyecektir. Öğrencilerin "Sınava Giriş Belgesi’nin dökümünü sınav tarihinden bir hafta öncesinden başlayarak AÖF Bürolarından veya http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi "Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)" linkinden T.C. kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak almaları gerekmektedir.
Sınava girmek için gerekli belgeler

1 Sınav Giriş Belgesi (bu belge-renkli veya siyah-beyaz olabilir)
2 Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım Kartı veya sınavda geçerli öğrenci kimlik belgesi.
3 Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi.
Not: Giriş belgelerinizin çıktısını aldığınızda tüm kenar çerçevelerinin göründüğünden emin olunuz.

AÖF (AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ)  SINAV GEÇME NOTLARI:

84 – 100   AA   4,00    Geçti
77 – 83    AB    3,70    Geçti
71 – 76    BA    3,30    Geçti
66 – 70    BB    3,00    Geçti
61 – 65    BC    2,70    Geçti
56 – 60    CB    2,30    Geçti
50 – 55    CC    2,00    Geçti
46 – 49    CD    1,70    Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45    DC    1,30    Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39    DD    1,00    Ortalamaya Bazlı Geçti
0 – 32    FF    0,00    Kaldı

AÖF çıkmış sorulara ve eski sınav arşivine ulaşmak için tıklayınız.

AÖF sınava giriş belgelerine http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/ internet sitesinden ulaşılabilir

AÖF SINAV TARİHLERİ
Sınavlar ise; Güz Dönemi Ara Sınavı 6-7 Aralık 2014, Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 24-25 Ocak 2015, Bahar Dönemi Ara Sınavı 25-26 Nisan 2015, Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı ise 6-7 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak.

AÖF SINAV YERLERİ
Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) bu zamana kadar il merkezleri ve 7 ilçede sınav yaparken, 2014-2015 öğretim yılı itibari ile sınav yapılan ilçe sayısını 17'ye çıkardı. Daha önce;Antalya-Alanya, Balıkesir-Bandırma, Hatay-İskenderun, Edirne-Keşan, Bursa-İnegöl, Kocaeli-Gebze ve Muğla-Fethiye'de yapılan AÖF sınavları, AÖF tarafından yayınlanan 2014-2015 Öğrenci Kılavuzunda yer alan 10 yeni ilçede daha yapılacak.

10 YENİ İLÇE
7 ilçedeki sınav merkezlerinin arasına; Kahramanmaraş-Elbistan, Ankara -Polatlı, Balıkesir-Edremit, Konya-Ereğli, Manisa-Salihli, Ağrı-Patnos, Muğla-Milas, Tekirdağ-Çorlu, Şanlıurfa-Siverek ve Van-Erciş de eklendi.

SINAV SÜRESİ VE SINAV OTURUMLARI
Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir. Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır. Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7.yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.

SINAV YERİ ORGANİZASYONU
Öğrencilerin oturduğu semt ve ilçeye göre seçtiği sınav merkezi kapsamında bulunan okullara öğrencilerin sorumlu olduğu dersler, kayıtlı bulundukları yarıyıl vb. ölçütler göz önüne alınarak bilgisayar sistemiyle ve birbirini takip eden düzen içerisinde sınav ataması yapılmaktadır.

Üniversitemiz, sınav merkezine ulaşımın kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak binaların sınava uygun olup olmadığı gibi kriterleri de göz önüne almaktadır. Toplu sınav ataması anında herhangi bir öğrencinin yerinin değiştirilmesi kendi koşullarına benzer gruptan ayrılarak başka bir salon veya binaya atanması mümkün değildir. Öğrenciler ikamet ettikleri semte göre uygun olan üniversitemiz tarafından belirlenen sınav merkezlerini seçebilmektedir.