AÖF (Açıköğretim Fakültesi) 2015-2016 vize sınavı ne zaman?

AÖF (Açıköğretim Fakültesi) 2015-2016 vize sınavı ne zaman?
AÖF (Açıköğretim Fakültesi) 2015-2016 vize sınavı ne zaman?
AÖF (Açıköğretim Fakültesi) sınav tarihleri belli oldu! AÖF kayıt yenileme tarihlerinin 23 Ekim Cuma günü sona ermesinin ardından öğrenciler AÖF sınavlarına hazırlık yapmaya başladı. Anadolu Üniversitesi de açıköğretim sınav tarihlerini açıkladı. AÖF sınav tarihleri ne zaman? AÖF sınavlarına girmek için gerekli belgeler neler? Detaylar haberimizde...

AÖF sınav tarihleri açıklandı! AÖF öğrencileri kayıt yenileme işlemlerinin geçtiğimiz hafta sona ermesinin ardından AÖF sınavları için hazırlanmaya ve AÖF sınav tarihlerini beklemeye başladı. Anadolu Üniversitesi de açıköğretim 2015-2016 sınav takvimini açıkladı. İşte AÖF 2015-2016 Sonbahar dönemi ve İlkbahar dönemi sınav tarihleri!

AÖF SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYIN!

AÖF SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

AÖF kayıt yenileme 23 Ekim Cuma günü akşamı sona erdi. Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler için sonbahar dönemi vize sınavları 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Güz dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz dönemi final sınavları yapılacak.

AÖF öğrencilerinin bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak.

Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

 

AÖF sınavlarına girmek için gerekli belgeler neler?

- Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

- Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport)

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olur ise öğrenci sınava alınamaz.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

AÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ

Öğrencilere bir yarıyılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması fakülte tarafından yapılır.

Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmemek üzere üst yarıyıldan ders seçebilir. (ilk yıl hariç)

 

Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarıyıllardan,

İkinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8 yarıyıllardan,

Üçüncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarıyıldan,

Dördüncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 8. yarıyıldan ders alamazlar.

Genel Not Ortalaması: Genel not ortalaması bütün dönemlerde alınan derslerin toplam not değerleri ile toplam kredilerine bölünmesi ile bulunur.

Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o ders koşulsuz geçilmektedir.

Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten kalınmış demektir ve sonraki yıl bu dersin alınması gerekmektedir.

Şartlı / Koşullu Geçme: Ders harf notu CD DC ya da DD ise bu derslerden koşullu olarak geçilmiş demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamasının 2.0′ın üzerinde olması gerekmektedir. Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi/dersler geçilmiş, 2.00 ve altında gelir ise bu dersten/derslerden kalınmış demektir.

Akademik Yetersizlik Uyarısı Ve Ders Tekrarı: Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2.00 GNO sağlayamayan öğrenciye “Akademik Yetersizlik Uyarısı” yapılır. “Akademik Yetersizlik Uyarısı” alan öğrencinin, bir sonraki dönem sonundaki GNO’nın en az 2.00 olması gerekir.

Bu koşulu yerine getiremeyen öğrenci, kayıt yenilettiği takip eden dönemde, son iki dönemdeki CC’nin altında not aldığı dersleri ilgili dönemde tekrar etmek suretiyle GNO’nı en az 2.00’ye yükseltmek zorundadır. Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2.00 GNO’nı sağlaması halinde ders tekrarı sona ermiş olur. Ancak, bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersleri, derslerin verildiği dönemde tekrar almak zorundadır. Ders tekrarına kalan öğrenci kayıt yenileme döneminde ders ekle-sil işlemi sırasında, CC’nin altında not aldığı dersleri almak zorunda olduğundan bu dersleri eksiltemez.