'Apo bizi temsil ediyor ayrı bir talebimiz yok'

‘İmralı süreci’nin başından beri, Kandil’de örgütün fiili yöneticileriyle müzakerelerin nasıl yürütüleceğine ilişkin yorum ve öneriler tartışılırken, bu konuda en ‘bağlayıcı’ açıklama, örgütün bizzat tepe yönetiminden geldi. PKK dağ kadroları arasında 1 numaralı isim olarak kabul edilen ‘KCK Yürütme Konseyi Başkanı’ Murat Karayılan, Fırat Haber Ajansı’na verdiği röportajda ‘Öcalan ile kurulan temasın yeterli olduğunu’ söyledi. “Önder Apo bizi temsil ediyor ve yeterlidir de... Ancak Öcalan ile ilişki kurmamız için imkânların oluşturulması gerekir” diyen Karayılan, PKK yöneticileriyle devlet arasında Erbil, Avrupa ya da herhangi bir yerde görüşme yapıldığına ilişkin iddiaları da yalanladı.
Bu arada dün meclisteki BDP grubunda konuşma yapan Eşbaşkan Selahattin Demirtaş, Ada’ya gideceklerle ilgili isim dayatması olmadığını belirterek, “Süreç ilerlesin istiyoruz. 1,5 aydır İmralı ziyareti gerçekleşmemişse bizden kaynaklanmıyor. Geçmişte koster bozuktu şimdi de Başbakan Ahmet Türk’e bozuk” dedi.
Demirtaş, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘anayasa ortaklığı’ teklifine de değinerek, “Anayasa bu işin can damarıdır” ifadesini kullandı.


  http://www.radikal.com.tr/112114011211404

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @zebda - chevellemuri

  Sana, Öcalan'ı "terörist" "bebek katili" diye öğretenler şimdi Sayın Öcalan diye hitap ederek müzakere ediyorlar. Burdan çıkarman gereken sonuç kandırılmış olduğunken, hala konuşabilme sığlığını gösterebiliyorsun, Kürtler için utanç olacak şeylerden birisi ise senin gibi düşünenlerin çok olmasıdır. Can Dündar'ın dün yazdığı yazıyı okursan nasıl kandırıldığını daha iyi anlarsın, haa, anlarmısın, bu kafayla çok zor.

  Rachel Corrie - şekersiz

  16 Mart 2003 ABD'li barış gönüllüsü, Uluslararası Dayanışma Hareketi (International Solidarity Movement) üyesi.Gazze Şeridi'nde Filistinlilerin evlerini yıkmak üzere harekete geçen bir İsrail buldozerinin önüne çıkmış ve bu buldozer tarafından ezilerek öldürülmüştür.

  Kürt-Türk birdir kardeştir - şekersiz

  Ne zaman ki yaşadığınız coğrafya,topluma kendi çıkarları için kin düşmanlık planlarını yapanların insanları öldürürken kimliklerine bakmadıklarını anlarsanız gerçek düşmanınızı göreceksiniz.israil tankları ABD vatandaşı gazeteciyi ezdi geçtiler.unutmayın.

  Kürt lider! - zebda

  Apo aslında Kürtleri temsil ediyor! Terorist bir liderin bir halkı temsil etmesi o halk için utanç verici bir olaydır! İster begenin ister begenmeyin Gercek bu!Yalan mı?