Arabada kilitli kalan çocuk öldü

Adana'da, oynamak için otomobile giren iki kardeş, kapıları açamayınca iki saat mahsur kaldı. Kardeşlerden biri aşırı sıcak ve havasızlıktan öldü, diğeri yoğun bakımda yaşama savaşı veriyor.

ADANA - Adana'da, oynamak için otomobile giren iki kardeş, kapıları açamayınca iki saat mahsur kaldı. Kardeşlerden biri aşırı sıcak ve havasızlıktan öldü, diğeri yoğun bakımda yaşama savaşı veriyor.
Bahçelievler Mahallesi Süleyman Vahit Caddesi'nde hurdacılık yapan 35 yaşındaki Rauf Bozkurt, otomobilini işyerine yakın olduğu için Tetik ailesinin evinin önüne park etti, ancak kapılarını kilitlemeyi unuttu. Öğle saatlerinde sokağa çıkan beş yaşındaki Güneş Tetik'le kardeşi üç yaşındaki Zehra Tetik, içinde oyuncak bir köpek olan otomobilin kapısının açık olduğunu fark etti. Otomobile binip oyuncak köpekle oynamaya başlayan iki kardeş, kapattıkları kapıyı açamayınca içerde mahsur kaldı.
Tetik kardeşler, hava sıcaklığının 34 dereceye kadar yükseldiği kentte, güneşin altındaki otomobilde aşırı su kaybı ve havasızlıktan bayıldı. İki kardeş, yaklaşık iki saat sonra anneleri Ayşe Tetik tarafından otomobilin içinde hareketsiz bulundu.
Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırılan kardeşlerden Güneş Tetik, acil serviste yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Zehra Tetik ise çocuk servisinde yoğun bakıma alındı.


    http://www.radikal.com.tr/7465197465190

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.