Araç içinde bırakılan çocuk ölüyordu

Araç içinde bırakılan çocuk ölüyordu
Araç içinde bırakılan çocuk ölüyordu

2 yaşındaki Alina araç içinde güç anlar yaşadı.

Bir alışveriş merkezinin otoparkındaki araçta bırakılan 2 yaşındaki kız nefes almakta güçlük çekince yardım istedi. Kız aracın camları kırılarak kurtarıldı. Araca dönen aile kızlarını göremeyince kısa süreli bir panik yaşadı

 

SÜLEYMAN EKİN

ANTALYA - Bir alışveriş merkezinin otoparkındaki minibüste bırakılan ve havasız kaldığı için nefes almakta güçlük çeken Rus kızı 2 yaşındaki Alina'yı, polis ve çevredeki vatandaşlar aracın camını kırarak kurtardı.

Konyaaltı'ndaki Migros Alışveriş Merkezi otoparkına bırakılan minibüsün içinde küçük bir çocuğun ağladığı ve nefes almakta zorlandığı ihbarı, alışveriş merkezi özel güvenliği ile polisi harekete geçirdi. Plakası verilen minibüsün yanına giden güvenlik görevlileri, küçük bir kız çocuğunun içeride kilitli olduğunu gördü. Siyah camlı aracın kapalı penceresinden dışarıyı ağlayarak izleyen miniğin ailesinin bulunması için önce otoparkta yapılan plaj voleybolu turnuvasında konser veren Erol- Ute Büyükburç çiftinin şarkısı bölünerek anons edildi. Anonsa rağmen ailesinden ses çıkmayınca, bu kez alışveriş merkezi içinden hem Türkçe, hem de İngilizce anonslar yapıldı. Bunlardan da sonuç alınamayınca çocuğun fenalaştığını gören güvenlik güçleri tornavida ile camı açmaya çalıştı. Ancak bunda da başarılı olunamayınca aracın camları çekiçle kırılarak, küçük kız pencereden çıkartıldı. Adının Alina ve 2 yaşında olduğu öğrenilen kız çocuğu, alışveriş merkezinin Danışma Görevlisi Zeliha Özdem'in kucağında önce bebek parkına, ardından da idari ofise götürüldü. Burada, ağlayan minik kızı sakinleştirmeye çalışan Zeliha Özdem, 3.5 yaşındaki oğlunun cep telefonundaki görüntülerini izleterek susturmayı başardı.

 

Aile büyük panik yaşadı

Yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra alışverişten minibüslerine dönen Fedor- Evgeniya Kotyk çifti, camları kırık minibüste çocuklarını göremeyince büyük panik yaşadı. Alışveriş merkezi güvenliği ile polis ekiplerinin, çocuğun sağlığının iyi olduğunu ve idari ofiste bulunduğunu söylemesi üzerine moral bulan Rus çift, Alina'nın gelmesini bekledi. 5 dakika sonra çocuk arabası içinde gelen kızlarına sarılan Rus ailenin Alina ile kucaklaşmasını duygusal anlar yaşattı. Bu arada, çocuğu otoparktaki aracın içinde ilk gören ve konuyu babasına anlatarak Alina'nın hayatını kurtaranın, 10 yaşındaki Damla Cankurtaran olduğu öğrenildi.

Polis merkezinde ifade veren ve minibüsü kiraladıklarını söyleyen Rus çift, daha sonra tatil yaptıkları butik otele döndü. (dha)