Araç muayenesi için gönüllü ceza yiyorlar

DENİZLİ - Karayolları’nca belirlenen bölge dışında kaldığı gerekçesiyle Denizli’de araç muayenlerini yaptıramayanlar, ilginç bir çözüm yolu buldu. Trafik polisine vizesi geçtiği için 61 TL’lik trafik cezası ve trafikten men cezası kestiren araç sahipleri, daha sonra araçlarınn bağlanmaması için, yedi günlük süre içinde zorunlu olarak bulundukları bölgedeki TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları’nda işlemlerini yaptırabiliyor.
 Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Kocatürkmen, özellikle İstanbul plakalı araçların ceza kestirmek istediğini belirterek şöyle dedi:
“Araç muayene istasyonlarındaki kuzey- güney uygulaması nedeniyle kuzeyde kalan illere kayıtlı araçların muayenesi burada yapılmıyor. Vize süresini geçiren araçlar, bulunduğu bölgede ceza yerse vize işlemleri zorunlu olarak yapılıyor. 34 plakalı araçların sürücüleri, başka illere (Uşak, Manisa) gitmemek için trafik ekiplerimizden vize işlemleri için ceza yazılmasını istiyor. Ekiplerimiz sürücülerin belgelerini inceleyip, vize tarihi geçtiği için 61 TL ceza yazıyor” dedi. (dha)