Aranan sanık: Davaya katılacağım

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi tebligatlarının, Emniyet aracılığıyla
'ulaştırılamadığı' İbrahim Dedeoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın mektubunun ardından ortaya çıktı

ANKARA - Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi tebligatlarının, Emniyet aracılığıyla 'ulaştırılamadığı' İbrahim Dedeoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın mektubunun ardından ortaya çıktı, Marttaki duruşmaya katılacağını söyledi. Firari olmadığını, tebligatların gelmemesi nedeniyle davalara katılmadığını belirten Dedeoğlu, "Adaletten kaçmıyorum. Mektubun benimle ilgisi yok, abartılıyor. Davaya katılacağım" dedi.
Aksu: 81 ile genelge gönderdim
İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Powell'ın mektubuyla ilgili olarak şunları söyledi: "81 ile genelge gönderdim. Daha ne söyleyeyim. Hassasiyetle takip ediyoruz. Bu işin bir de adli yanı var, araştırıyoruz. Valilerin bir bölümünü Ankara'da topladım, diğerlerini de toplayacağım. Valilere de söyledim."
Erdoğan: ABD bulabiliyor mu?
Başbakan Tayyip Erdoğan da NTV'de katıldığı programda, Powell'ın yazdığı mektuba ilişkin sorulara şu yanıtı verdi: "Rapordaki yaklaşımlarda iletişim noksanlığı var. Amerika bütün katilleri bulabiliyor mu? Veya işkenceyi yüzde 100 kaldırabilen ülke var mı? Biz işkenceye sıfır toleranslıyız. Ama bir anda sona erecek de diyemeyiz. Bir ihbar geldiğinde üstüne gideriz."
(Radikal, anka)