Arap Almanya'ya emanet

Antalya'da üzerine asit dökülerek yakılmış bir halde bulunup Köpek Barınma Merkezi'ne getirilen ve tedaviye alınan sokak köpeği Arap, tedavisinin devamı için Almanya'ya gönderildi.
Haber: İBRAHİM LALELİ / Arşivi

ANTALYA - Antalya'da üzerine asit dökülerek yakılmış bir halde bulunup Köpek Barınma Merkezi'ne getirilen ve tedaviye alınan sokak köpeği Arap, tedavisinin devamı için Almanya'ya gönderildi.
Hayvanları Koruma Derneği Antalya Şube Başkanı Sevda Kıraç, yarasının tam anlamıyla iyileşebilmesi için doku nakli yapılması ve nakilden sonra da her gün pansumana yapılması gereken yaralı Arap'ı, Almanya'da yaşayan hayvansever Silwia Greene'e verdi.
Evinde bakacak
Greene, pansuman bezi günde 50 avro (yaklaşık 80 YTL) ve toplam tedavi masrafı da 3 bin 500 avro (yaklaşık 5.6 bin YTL) tutan sokak köpeğini özel bir kafese koyarak ülkesine götürdü. Almanya'da emlakçılık yapan Greene, Stuttgart'ta bir veterinerin doku nakli yapacağı köpeğin masraflarını Schönfelder adlı hayvanları koruma derneğinin karşılayacağını ve köpeği evinde besleyeceğini söyledi. Dernek başkanı Kıraç da, Türkiye'deki imkânlarla Arap'ın iyileşmesinin çok zor olduğunu belirterek "Almanya ile irtibata geçtik. Onun sağlığı ve hayatta kalabilmesi açısından Almanya'ya gönderilmesi yararlı oldu" dedi.
Tiner veya çamaşır suyu
Antalya'nın Gecekondu semti Kepez'in Atatürk Mahallesi'nde dört yıl önce kısırlaştırılan ve mahalle sakinlerinin beslediği Arap'ın üzerine, geçen 14 Ağustos tarihinde kimliği belirsiz kişilerce asitli madde dökülmüştü. Başında, sırtında ve ayaklarında ciddi yanıklar bulunan köpek, Cengiz Erol adlı vatandaş tarafından Antalya Hayvanat Bahçesi'ndeki Köpek Barınma Merkezi'ne getirilerek tedaviye alınmıştı. Üzerine tiner veya çamaşır suyu döküldüğü tahmin edilen talihsiz hayvan, Antalya sokaklarında kısırlaştırılan 10 bin köpekten biriydi.


    http://www.radikal.com.tr/7570227570220

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.