Ardahan ve Kars'ta kar yağışı başladı

Ardahan ve Kars'ta kar yağışı başladı
Ardahan ve Kars'ta kar yağışı başladı
Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Ardahan ve Kars'ın Sarıkamış ilçesine kar yağdı.

ARDAHAN / KARS – Ardahan kent merkezinde gece etkili olan soğuk hava, ilerleyen saatlerde kar yağışına neden oldu. Sabah saatlerinde beyaz örtüyle karşılaşan vatandaşlar, ev, iş yeri ve araçların üzerindeki karı temizledi. Kent merkezi ve yüksek kesimlerin bazı noktalarında kar kalınlığının 3 santimetre olduğu bildirildi.

Sarıkamış ilçesinde ise gece hava sıcaklığının eksi 4 dereceye kadar düşmesi nedeniyle aralıklarla yağan kar, kenti beyaza bürüdü. Kar kalınlığı kent merkezinde 3, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nin üst kesimlerinde ise 5 santimetre olarak ölçüldü. Kar yağışıyla birlikte kentin bazı noktalarında, kartpostallık görüntüler oluştu.

ERZURUM VE ERZİNCAN

Pastırma sıcaklarının ardından Doğu Anadolu'da deniz seviyesinden 1700 metre yükseklikteki yerleşim birimleri ile dağlara kar yağdı. Erzurum'un Palandöken ilçesindeki Yıldızkent, Ardahan kent merkezleri, Erzincan'ın Kemah ve Kemaliye, Kars'ın Sarıkamış ilçeleri ile Büyük ve Küçük Ağrı Dağları, gece başlayan yağışla birlikte kar aldı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, kar yağışı deniz seviyesinden 1700 metre yükseklikteki tüm yerleşim birimleri ile dağlarda görüldü. Hava sıcaklıkları, kar yağışı ile birlikte bu kentlerde 4 derece düştü. Gece sıcaklığı Palandöken Dağı'nda sıfırın altında 5.4 dereceye kadar düştü. Ardahan kent merkezinde gece etkili olan soğuk hava, ilerleyen saatlerde kar yağışına neden oldu. Kent merkezi ve yüksek kesimlerdeki kar kalınlığı 3 santimetreyi buldu. Sabah saatlerinde kar sürpriziyle karşılayan vatandaşlar, kışın erken geldiğini belirttiler.

(DHA - AA)

Datça ve Marmaris'te kasım ayında deniz keyfi