Arhavi'de 'eşkıya' var!

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Karadeniz Sahil Yolu projesinin Arhavi geçişi nedeniyle hükümete ateş püskürdü. Dün Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Anadol, çalışmanın altı kez mühürlendiğini ancak yine devam ettiğini söyledi.

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Karadeniz Sahil Yolu projesinin Arhavi geçişi nedeniyle hükümete ateş püskürdü. Dün Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Anadol, çalışmanın altı kez mühürlendiğini ancak yine devam ettiğini söyledi. Otoyol inşaatında ÇED raporu zorunluluğunun kaldırılarak bir doğa faciasına yol açıldığını söyleyen
Anadol, "Yolsuzluklara AKP döneminde kanunsuzluk da eklendi. İdare de yargı kararlarını ortadan kaldırarak, eşkıyalık, zorbalık yaparak suç işliyor" dedi. Artvin'in Arhavi ilçesinde deniz doldurularak yapılacak geçiş, ilçenin denizle bağlantısını keseceği için İdare Mahkemesi'nde dava açılmış ve iki ay önce yürütmeyi durdurma kararı alınıp dosya Danıştay'a yollanmıştı. Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu da, "Mührün sökülmesi talimatı bizzat İçişleri Bakanı Aksu tarafından verildi. Bir süre sonra bu dönemin yöneticilerini hukuksuzluk nedeniyle yargıya yollayacağız" dedi.