Arıcak'ta çatışma: Bir yüzbaşı şehit

Elazığ'ın Arıcak ilçesi kırsal kesiminde güvenlik kuvvetleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada, Alacakaya Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Erol Uykusuz şehit oldu.

ELAZIĞ - Elazığ'ın Arıcak ilçesi kırsal kesiminde güvenlik kuvvetleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada, Alacakaya Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Erol Uykusuz şehit oldu. Bir PKK itirafçısı da öldürüldü.
Arıcak ilçesi kırsal kesiminde arazi arama faaliyetine katılan güvenlik kuvvetleri, önceki gece 24.00 sıralarında bir grup PKK'lı ile Görese Dağları bölgesi, 3 Ocak Jandarma Karakolu çevresinde karşılaştı. Çıkan çatışmada, Alacakaya Jandarma Komando Bölük Komutanı, evli ve bir çocuk babası yüzbaşı Erol Uykusuz şehit oldu.
Aynı çatışmada bir PKK'lı da öldürüldü. Ölen kişinin güvenlik güçlerine yardımcı olmak amacıyla operasyona katılan PKK itirafçısı olduğu ve PKK'lı grubun açtığı ateş sonucu öldüğü iddia edildi. Ancak güvenlik yetkilileri bu iddiayla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.
Cenaze Çankırı'ya gönderildi
Çatışmanın meydana geldiği dağlık alana takviye birlikler sevk edilirken, bölge, güvenlik kuvvetlerinin kontrolü altına alındı. Bölgede çatışmaların yer yer devam ettiği öğrenildi. Şehit yüzbaşı Uykusuz'un cenazesi, Elazığ'da askeri birlikte düzenlenen tören ardından toprağa verilmek üzere memleketi Çankırı'ya gönderildi.