Arif'i vuran aranıyor

Arif'i vuran aranıyor
Arif'i vuran aranıyor
2013'ün ilk 'maganda kurşunu', İzmir'de ailesiyle havai fişek gösterisi seyreden 11 yaşındaki Arif'i başından vurdu. Polis olayın faillerini arıyor.

Yeni yılın ilk dakikalarına girildiği anlarda maganda kurşunu yine bir ailenin yüreğini yaktı. İzmir ’in Bornova ilçesinde, akrabaları ile çıktığı 3’üncü kat terasında havai fişek göstesini izlerken kimliği belirsiz kişilerce açılan ateş sonucu başından vurulan 11 yaşındaki Arif Dallı, ağır yaralandı. Dallı tedaviye alınırken, ateş açan kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.
İnşaat işçisi Şerafettin Dallı (38) ve ev hanımı eşi Yıldız Dallı (30) çiftinin 5 çocuğundan tek erkek olan Arif, yılbaşı için yapılan havai fişek gösterisini izlemek için, akrabalarıyla birlikte oturduğu binanın terasına çıktı. Gökyüzünü izlerken bir anda boşluğa düşen ve asfalt zeminde kanlar içinde kalan küçük Arif’i, babası Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Başı dönüp düştüğü sanılan küçük Arif’in başından vurulduğu burada ortaya çıktı. Durumu öğrenen Dallı çifti şoke oldu. Nihat Gündüz İlköğretim Okulu 5’inci sınıf öğrencisi olan Dallı, yoğun bakıma alındı. Tehlikeli olduğu için küçük çocuğun başındaki mermi çekirdeğinin çıkarılmadığı, şimdilik uyutulduğu öğrenilirken, baba Şerafettin Dallı, “Yeni yıl bize zehir oldu” diyerek gözyaşı döktü.
İzmir polisi, olay yerinde dedektörlerle kovan araştırması yaptı ve sokak sakinlerine olayla ilgili bilgileri olup olmadığını sordu. Küçük Arif’e isabet eden merminin, alnının hemen üstünden direkt girdiği, yakın mesafeden ateş edilme ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi.

 

Çorum’da ‘silahlı maganda’ operasyonu
Çorum’da yılbaşı gecesi kutlama yapmak için silahla havaya ateş eden 26 kişi gözaltına alındı. Polis 22 tabanca ve 4 pompalı tüfeğe de el koydu. Çorum Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan tarafından suçüstü yakalanan şahıslar hakkında ’ruhsatsız silah taşımak ve genel güvenliği tehlikeye düşürmek’ suçlarından işlem yapıldığını söyledi.