Arınç: Bak Tayyip bey, civanım delikanlı ne hale geldi...

BURDUR - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hükümetin icraatlarını överken Erdoğan için ““Bak Tayyip bey bile ne halden ne hale geldi.
O civanım delikanlının gözlerinin altı morardı, düşünüyor. İktidar sorumluk ister” dedi.
Arınç, Burdur’da Gölhisar ilçesine bağlı Yusufça beldesinde yapılacak belediye seçimleri öncesinde AKP adayı Yılmaz Akkaş’a destek için beldeye gitti.  Laikliğin incindiği şeklindeki yorumlara katılmadığını ifade eden Arınç,  “Laiklik de rejim de yerinde. Birisi öksürdüğü zaman kaçıp giden, birisi aksırdığı zaman şapkasını alıp arkasına bakmadan alıp kaçan giden yok bu iktidarın başında. Davos’ta dünyanın en zalimine  ‘sen zalimsin’ diyen bir başbakan” diye konuştu. ‘Ergenekon’ terör örgütü adıyla AKP’ye karşı dört darbe planı ve altı da iktidara görevi bıraktırma planı yapıldığını ileri süren Arınç, şöyle devam etti:
“Allah ve millet bizimle beraber. Öyle öften, pöften, tanktan, toptan, tüfekten korkarak yola çıkmadık. Onun bunun kaşını, gözünü oynatmasından korkacak değiliz.”
Arınç iktidar olmanın insanı yorduğunu, geceleri uykularını kaçırdığını anlatırken de Erdoğan’ı örnek gösterdi:
“Bak Tayyip bey bile ne halden ne hale geldi. O civanım delikanlının şimdi gözlerinin altı morardı, düşünüyor. İktidar sorumluk ister, yorulmak, bazen ağlamak ister.” (dha)