Arınç ile Gülen buluştu

Arınç ile Gülen buluştu
Arınç ile Gülen buluştu
Başbakan'ın ABD gezisi sırasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Fethullah Gülen ile Pennsylvania'da bir araya geldiği belirtildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın beraberindeki yaklaşık 400 kişilik heyetle gerçekleştirdiği ABD ziyareti kapsamında ‘merakla beklenen’ temas gerçekleşti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Fethullah Gülen’i Pennsylvania’daki çiftliğinde ziyaret ettiği öğrenildi.
Edinilen bilgilere göre Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ziyareti Başbakan Erdoğan’ın bilgisi dahilinde gerçekleşti. 

Gökten ne yağar ki 
Başbakan Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında Gülen ile bir araya gelip gelmeyeceği merak konusu olmuştu. Başbakan Erdoğan ABD’ye hareketinden önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenlemiş, bu toplantıda gazetecilerin, “Fethullah Gülen ile görüşecek misiniz” şeklindeki sorusuna, “Şu anda resmi programımızda böyle bir durum yok ama gökten ne yağar ki yer kabul etmez” yanıtını vermişti.
Fethullah Gülen’in Türkiye ’den giden bazı gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbetler sırasında, hükümetin ve Başbakan Erdoğan’ın, yeni anayasa çalışmaları ve ‘Başkanlık sistemine ilişkin görüş ve eğilimlerine karşı hoşnutsuzluk belirttiği ve bazı eleştiriler getirdiği öne sürülmüş, kamuoyunda Gülen Cemaati ile hükümet arasında bir gerilim’ olduğu izlenimi doğmuştu.