Arınç: PKK'nın kaçırdığı kişi akrabam değil

Arınç: PKK'nın kaçırdığı kişi akrabam değil
Arınç: PKK'nın kaçırdığı kişi akrabam değil
Bülent Arınç, Hakkari'de PKK'nın şantiye basarak kaçırdığı Mehmet Elbeyi'nin akrabası olmadığını açıkladı.

YÜKSEKOVA - Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde karakol inşaatı yapan şirketin şantiyesine yaklaşık bir ay önce baskın yapan PKK 'lıların kaçırdığı müteahhidin kardeşi Mehmet Elbey'in kurtarılması için çabalar yoğunlaştı.

Hakkari'nin Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde karakol ve kalekol yapım ihalesini alan şirketin Yüksekova'daki şantiyesinden kaçırılan Mehmet Elbey'i kurtarmak için güvenlik güçlerinin yaptığı çalışmalardan yaklaşık bir aydır sonuç alınamadı. Mehmet Elbey'in, 2004 yılında Diyarbakır'da AK Parti 'den Bağlar Belediyesi başkan adayı olan ancak seçilemeyen müteahhit Ali Elbey'in kardeşi olduğu ortaya çıktı. Ağabeyinin şantiyesinde görev yapan Mehmet Elbey'i serbest bırakma karlığında PKK'nın fidye istediği ileri sürüldü.

Bülent Arınç'ın yakını müteahhit kaçırıldı


BÜLENT ARINÇ: AKRABAM DEĞİL
Serbest bırakılması için örgüt üzerinde etkili olabilecek sivil toplum kuruluşları ile siyasilerin devreye sokulması gündeme gelen Mehmet Elbey'in, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın akrabası olduğu ileri sürüldü. Ancak Bülent Arınç bunu Twitter'den yalanladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bu konudaki haberler üzerine Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Kalekol inşaatına fidye baskını' başlığıyla duyurulan haberde akrabam olduğu iddia edilen bir şahsın fidye talebiyle kaçırıldığı belirtilmektedir. Öncelikle kaçırılan kişiyle bir akrabalık bağım bulunmamaktadır. İlgili haberin bu kapsamda değerlendirilmesini rica ederim. Bunun yanına menfur olayı kınıyorum, kaçırılan vatandaşımıza geçmiş olsun diyorum. En kısa zamanda özgürlüğüne kavuşmasını temenni ederim."

DHA - Behçet DALMAZ