Arınç: Rütbesi ne olursa olsun hesap soruluyor

ANKARA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, darbe planlarıyla ilgili üç kuvvet komutanının sorgulanmasını değerlendirirken, “Rütbesi, makamı, mevkisi ne olursa olsun birilerine hesap sorulabiliyor Türkiye’de. Bence doğrusu da budur” dedi.
AKP Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı’nın dün yapılan 6. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Arınç, özetle şunları söyledi:
Baykal bile kabul etti: “Sayın Baykal dahi bunun çok doğru, çok olağan bir şey olduğunu ifade etti. Artık Sayın Baykal’ın bu konuşmasından sonra bizim bir şey söylememize, tekrar ilave bir şey söylememize gerek kalmadı.
Tankla topla balans ayarı: Tankla topla balans ayarı demokrasilerde olmaz. Demokrasilerde balans ayarını sandıkta halk yapar. Gece yarısı muhtıralarına karşı geri adım atmadık. Cesaret bize yeni bir iktidar, yeni bir hükümet, yeni bir başbakan, yeni bir TBMM başkanı ve 2007 Nisanı’nda seçemediğimiz yeni bir Cumhurbaşkanı getirdi.
Suç işleme imtiyazı yok: Kimsenin suç işleme imtiyazı yok. Rütbesi, makamı, mevkisi ne olursa olsun birilerine hesap sorulabiliyor Türkiye’de. Bence doğrusu da budur.  Hepimizin adliye, yargı önünde her zaman hesap verebilir noktada olmalıyız. (Radikal)