Arınç tam 41 macun kapmış...

465. kez düzenlenen Mesir Şenlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Manisa'da yapılan şenliklerin en renkli simalarından biri de TBMM Başkanı Bülent Arınç'tı.

MANİSA - 465. kez düzenlenen Mesir Şenlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Manisa'da yapılan şenliklerin en renkli simalarından biri de TBMM Başkanı Bülent Arınç'tı. Pop müzik sanatçıları İzel ve Kıraç'ın önceki akşam verdiği konserde coşan yaklaşık 10 bin kişi arasında yer
alan Arınç, dün de mesir macunu dağıtım töreninde 41 macun kaptı. Yerde mesir paketi arayıp, kaptığı macunların yanında bir de kalem olduğunu gören TBMM Başkanı Arınç, "41 mesir, bir de kalem kapmışım. Miras değil alın teri" diye espri yaptı.
20 bin kişi ellerini havaya açtı
Saçılan mesir macunlarından biri, 1'inci Er Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Sami Demirel'in başına isabet etti. Demirel'in başında sıyrık meydana geldi. Bu yıl, ters çevrilmiş şemsiyeyle macun kapmanın yasak olduğu şenlikte, mesir macunu almak için yaklaşık 20 bin kişi toplandı ve çok sayıda kişi ezilme tehlikesi geçirdi.
Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Yavuz Özgün, 50 ton mesir karıldığını, 10-12 tonunun törende saçıldığını, 20 tonunun dış ülkelere satılacağını, kalanın ise iç piyasaya verileceğini söyledi.
Mesir macunu dağıtılmadan önce kentte kortej yürüyüşü de yapıldı. Mehter takımı, Hafsa Sultan nedimeleri, Merkez Efendi müritleri ve protokolün kortej yürüyüşünde Manisalı sanatçı Selda Alkor 'Hafsa Sultan'ı, müzisyen İlhan Şeşen de 'Merkez Efendi'yi canlandırdı.