Arınç, Yiğit Bulut'un TRT'den aldığı parayı açıkladı

Arınç, Yiğit Bulut'un TRT'den aldığı parayı açıkladı
Arınç, Yiğit Bulut'un TRT'den aldığı parayı açıkladı
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TRT Haber'de haftada bir gün yayınlanan Derin Analiz programına konuk olarak katılan Erdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut'a bölüm başı 2 bin 500 lira telif ödendiğini açıkladı.Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre CHP Sözcüsü Haluk Koç'un soru önergesini yanıtlayan Arınç, “Sayın Yiğit Bulut, TRT Haber kanalında haftada bir gün yayınlanan Derin Analiz programına konuk olarak katılmaktadır. Kendisine ayda 40 bin TL ödendiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Anılan şahsa telif ücreti çerçevesinde bölüm başı 2 bin 500 lira ödeme yapılmaktadır" dedi.

 

ÜCRET ALMASI YASAL MI?

CHP'li Koç, Arınç'a şu soruları yöneltmişti: “Başbakan Başdanışmanı Yiğit Bulut’un TRT’de program yaptığı doğru mudur? Yiğit Bulut TRT’de program yapıyorsa bu programın adı nedir? Haftada kaç gün hangi kanalda yayınlanmaktadır? Kamu görevlisi bir kişinin TRT’de program yapması ve karşılığında ücret alması yasal mıdır? Yasal değil ise Yiğit Bulut’a program ücreti nasıl ve hangi adla ödenmektedir? Yiğit Bulut’a TRT’nin ayda 40 bin TL ödediği doğru mudur? Doğru değilse Yiğit Bulut’a aylık ne kadar ödenmektedir?”


  http://www.radikal.com.tr/116589011658904

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  jöleci - yeniuye

  Beyefendiye buyuk bir ihtimalle sac jölesi hakkinda danisiyorlardir.

  asgari ücrete - berfukenan

  yüzde 3 zam yaparken eliniz titrer,emekli, maaşı yetmeyen ,çalışan emeklinin maaşından yüzde 15 kesersiniz,yüzde doksanımızı 1100 tl açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edersiniz,çok ihtiyacı var ya ,beyefendiye ayda 10bin lira,spor yorumcusu vekile,200bin lira verirsiniz,sonra çıkıp bize inanç,hak,dürüstlük edebiyatı yaparsınız,hiçmi yüzünüz kızarmaz,hiçmi sıkılmazsınız.4 yıllık vekillik hayatında hiç kürsüye çıkmayan,hiç kanun,soru önergesi vs vermeyen vekillerimiz olur,sonra haklarımızı helal etmemizi istersiniz,etmiyorum,etmiyorum,etmiyorum.suç sizde değil,size oy verenlerde.onlarada etmiyorum

  Keşki dava açsaydım - bizeke

  Bu kişi hangi özelliğinden dolayı bu mevkiye gelmiş.Ancak onun bu mevkiye gelmesi ben de çok büyük bir moral oldu ''dedimki demekki ben de çok büyük mevkiler gelebilirim''.Bu kişiyle ilgili bir hatıram var Onu da anlatayım.Bu kişi çok bilmiş edasıyla CNN de sabah ekonomik proğramlar yapıyordu..Borsa , tahvil, döviz konusunda kesin rakkamlar verirdi.Biz de bunu ya bu adam çok biliyor saflığıyla çan kulagıyla dinlerdik.O aralar Kardemir hisse senedine yatırım yapmıştım.Bir sabah her zamanki gibi bilmiş edasıyle piyasa analizi yaparken'' ya bu Kardemir hissesinde ne var.Bilançosu çok kötü hisse yükseliyor'' şeklinde bir söz söyledi. Kardemir hisselerimi pahalı aldığımdan maliyeti yüksekti.Ancak şimdi bu hisseler çok düşer endişesiyle hisselerimi zararına sattım.Kendim hukukçuyum hakkında dava açmayı ,spk ya şikayeti düşündüm ama yapmadım.Şimdi keşki yapsaydım diye hayıflanıyorum.

  danışman ! - nikbinliks

  herhangi bir insan bu kişi ye ne danışabilirki.ne biliyim adres falan mı soruyorlar acaba 'istanbul çocuğu karşıyı da iyi biliyor' diye. makam şöförü:'abi köprüye nası çıkarım'gibi bişey mi danışıyor;bak kesin böle bişeydir demedi demeyin.