Arınç'a nikah çıkışı 'zorlu' öpücük!

Arınç'a nikah çıkışı 'zorlu' öpücük!
Arınç'a nikah çıkışı 'zorlu' öpücük!
Manisa'da bir nikah töreninde şahitlik yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Örf, adet ve geleneklerimizde biz evliliği çok önemseriz ve hatta kutsarız. Bizim için nikahsız beraberlikler iyi değildir" dedi. Nikah sonrasında yaşlı bir vatandaş Arınç'ı öyle bir öptü ki Başbakan Yardımcısı zor anlar yaşadı.

MANİSA - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ak Partili Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz ve eşi Emine Solmaz'ın oğlu Hüseyin Solmaz ile ENSAR Vakfı Manisa Şube Başkanı Arif Çeler ile eşi Ayşe Çeler'in kızları Betül Çeler'in düğününe katıldı.

Düğüne Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, MHP 'li Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş Uğur Aydemir, Ak Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Ak Parti Manisa Teşkilatı, partililer, il genel, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Nikah töreni Kuran-ı Kerim'in okunması ve Semazen gösterisiyle başladı. Nikah masasına oturan genç çiftler 'Rabia' işareti yaparak basın mensuplarına poz verdi.
Genç çift inşaat mühendisi Hüseyin Solmaz ile sınıf öğretmeni Ayşe Çeler'in nikah şahitliğini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vali Abdurrahman Savaş, MHP'li Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ak Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş ile Uğur Aydemir yaptı.

MUTLULUKLAR DİLEDİ
Başbakan Yardımcısı Arınç, genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyerek, "Allah bu iki gencimize iki cihanda mutluluk versin. Her günleri bugünkü gibi güzel olsun. Toplumda örnek aile olsunlar. Hayırlı evlatlar nasip eylesin. Her akşamları evlendikleri gün gibi olmaya bilir. Hayatın bazı imtihanları da var. Zor zamanlarda birbirlerini daha çok severek, güvenerek sabırla o günlere aşarlar" dedi.

'NİKAHSIZ BERABERLİKLER İYİ DEĞİLDİR'
Toplumda evliliğin önemine değinen Başbakan Yardımcısı Arınç, "Bizim inancımızda evlilik çok önemli. Nikah çok önemli. Örf, adet ve geleneklerimizde biz evliliği çok önemseriz ve hatta kutsarız. Bizim için nikahsız beraberlikler iyi değildir. Bu nedenle nasibi çıkınca çocuklarımıza evliliklerini yaptırmak, onları bir araya getirmek çok güzel. Her şey nasip ve kısmetledir. Evlilik hayatı insanı kötülüklerden muhafaza eder. Bugün toplumda bir çok kötü ve hastalığın sebebinde maalesef buna karşıt durmak var. Bu gençlerimizin evliliği örnek oldu. Bu yaşlarda kendilerine evliliği kısmet etti Cenab-ı Hak. Allah hepimize böyle güzel evlatlar ve evlilikler nasip etsin" diye konuştu.

Arınç'ın ardından diğer şahitler tek tek söz alarak genç çifte mutluluklar diledi. Konuşmalardan sonra Başbakan Yardımcısı Arınç, genç çiftin nikah cüzdanını gelin Betül Çeler'e verdi. Nikah merasiminin ardından Başbakan Yardımcısı Arınç, genç çiftin ailesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu sırada patlatılan havai fişeklerden Arınç'ın ürktüğü görüldü. Düğünden ayrıldığı sırada bir vatandaşın 'şiddetli' şekilde öptüğü Başbakan Yardımcısı Arınç bu sırada zor anlar yaşadı. Arınç daha sonra Ankara 'ya gitmek için İzmir Havalimanı'na karayolu ile hareket etti. (İlker KILIÇASLAN / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114885811488583

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Evlilik de bir yere kadar - nozsel

  Arınç demiş ki: Evlilik hayatı insanı kötülüklerden muhafaza eder. Güler misin ağlar mısın! Yahu Türkiye'deki kadın cinayetlerinin çoğu, bu öve öve göklere çıkardığınız evlilik müessesesi yüzünden oluyor. Arınç için nikahsız beraberlikler iyi değilmiş. İşte bu düşünce yüzünden, birçok genç, ilk bulduğu adayla evleniyor ve sonra hayatının sonuna kadar MUTSUZ yaşıyor.

  biz neredeyiz, bu ne diyo - sahin_a

  Yahu gören, duyan da sanacak Türkiye'de ilk defa evleniliyor, bu adam da ondan bu evlilik iyi oldu, örnek oldu deyip duruyor :) Cok gereksiz, lüzumu olmayan konusmalar... Zaten yaygin bir kani olan seyleri tekrar ederek sanki bir sey demis, özel anlamli bir sey dermis gibi konusmak. Sokakta isportaciya sorsan aynisini der, tuvalette bekciye sorsan daha alasini der yani :) Bu adamin son kullanma tarihi coktan gecmis gibi gelmiyor mu size? Bu arada kulaklara küpe olsun, sadece icki degil evlenmemek de tüm kötülüklerin anasidir, ögrenin bunu :)

  Ağlamak ve Arınç ! - tylncalgan

  Bir kaç gün sonra o teyzenin cehenneme gidiceğini ilan edip daha sonra ağlarsa şaşırmam