Arınç'tan CHP'li vekile tepki: 'Adama bakıyorum adam değil'

Arınç'tan CHP'li vekile tepki: 'Adama bakıyorum adam değil'
Arınç'tan CHP'li vekile tepki: 'Adama bakıyorum adam değil'
Twitter'da palalı saldırganın serbest bırakılmasını eleştirirken, Başbakan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'la ilgili de çirkin ifadeler kullanan CHP'li vekile bir tepki de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan geldi.

Radikal.com.tr - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'ın Twitter hesabından kendisi ve Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan hakkında attığı tweet ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Palalı saldırganın serbest bırakılmasını eleştirirken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın kızı Sümeyye Erdoğan'la ilgili çirkin ifadeler kullanan CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, kendi partisinden de büyük tekpiler almıştı. CHP’li Yıldıray Sapan, “Biri çıkıp Sümeyye’nin kıçına palayla vursa ne olurdu acaba?” diye yazmış, ancak gelen tepkiler üzerine yazdığı tweet’i silme yoluna gitmişti.

Bülent Arınç, Twiter hesabından "CHP'li bir vekilin şahsıma, değerli evladıma ve sayın Başbakanımızın kıymetli kızına söylediği sözlerden dolayı şiddetle kınıyorum. Buna bir cevap vermek gerekir mi bilemiyorum. Çünkü; adama bakıyorum adam değil, söze bakıyorum söz değil. O yüzden işi gereğini yapması için; 2 değerli kız evladı olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'na havale ediyorum" dedi.

CHP'li vekilin 'ayıp tweet'ine tepki


  http://www.radikal.com.tr/1141733114173315

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vajina sozunden utanan aglamakli sahis degil mi bu? - abrapan

  Kadina saygisizlikta birbiriyle yarisanlar, birbirlerine adamlik tasliyorlar. Memleketimin resmidir. Biriniz de cikip, palayla sirtina vurulan kadini, toplu tecavuze ugrayan kiz cocuklarini, cocuk gelinleri savunsun, biraz adam biraz da insan olsun da ondan sonra birbirinize ahlak dersi verirsiniz. Sumeyye basbakanin kizi olmasa hic de hakaret unsuru icermeyen bir twit icin kilinizi kipirdatmazdiniz. Polis tarafindan gozaltina alinan kadinlara yapilan hakaretlere ceza vererek ise baslayabilirsinz.

  ADAMLIK ÖLÇÜSÜ - UYİ35

  Eğer Yıldıray Sapan adam değilse, Zeyid Aslan ne olur? Hani şu disiplin cezası bile vermediğiniz vekil...

  yuh size - osmaniyettin

  tweeti atan adamı savunmuyorum tabi ki, ama sen insanları ayrıştırır, kendinden olmayanın haklarını hiçe sayarsan karşındaki de senin seviyende hitap eder, ondan sonra hiç demogojiye girmeyeceksin

  "seyini sey ettigimin seyi" - siradanbirisi

  Sen üstteki kullandigin küfürle cok daha adam olmus oluyorsun sayin Arinc.

  Hakaret içermeyen tweetin nesi kınanıyor anlamadım - sanalperest

  Sayın Arınç acaba ana avrat sayıp döken AKP milletvekili için de kınama yapabildimi? Ya da her tweeti ile halkı kin ve nefrete sürükleyen sevgili Ankara B.Ş. belediye başkanları İ.Melih Gökçek için ne zaman bir kınama yapmayı düşünüyor? CHPli milletvekili bir cumhuriyet kadınına yapılan saldırının bire bir aynısı sayın başbakanın kızına yapılsaydı acaba ne olurdu diye sormuş! Hakaret bunun neresinde ki bir özür gerektirsin? Ayrıca vatandaşın kabasına palayla vurulması hakaret hatta bir suç sayılmıyorsa Başbakanın ailesi kutsal bir hanedanmı ki bu tweet hakaret içeriyor.

  . . - karlıkayın

  polisin,ne olduğu belirsiz yaratıkların sokaklarda ve gözaltılarında kadınlara yaptığı iğrenç hakaret ve tacizlerine neden bu kadar kız(a)mıyorsun? hiçbiriniz samimi değilsiniz.

  Bravo Arınç - sungun26

  Yaptığınız eleştiriyi sonuna kadar destekleyip altına imzamı atıyorum.Şimdi sizden ikinci adımı bekliyorum.Kamer Genç'e ana avrat söven AKP milletvekiline de aynı üslupla"lafa bakıyorum laf değil,adama bakıyorum adam değil deyip gereğini yapması için Tayyip beyi göreve çağırıyorum"demenizi bekliyorum.Eğer onu es geçerseniz tebriklerimi geri alıp sizin de ahlak ve eşitlik anlayışınızdan şüphe duyduğumu belirteceğim.Buyrun,bekliyorum.