Arıtmanlara bir 'ısırık' cezası daha

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın doktor eşi Yetkin Arıtman'ın rottweiller cinsi köpeği Bileyki'nin geçen yıl ısırdığı üç öğrencinin açtığı tazminat davasından biri daha mahkûmiyetle sonuçlandı.
Haber: TURAÇ TOP / Arşivi

İZMİR - CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın doktor eşi Yetkin Arıtman'ın rottweiller cinsi köpeği Bileyki'nin geçen yıl ısırdığı üç öğrencinin açtığı tazminat davasından biri daha mahkûmiyetle sonuçlandı.
Son günlerde 'evine giren hırsıza karşı savunma hakkı verilmesini' öngören yasa tasarısıyla tartışma yaratan Arıtman'ın üç köpeğinden Bileyki, Kasım 2003'te, villanın çitlerini aşıp dershaneye giden lise öğrencisi 18 yaşındaki Damla Çavuşoğlu'nu kovalayıp sol bacağından ısırmıştı. Çavuşoğlu 10 gün iş göremez raporu alırken, Karşıyaka Belediyesi ekiplerince yakalanıp Arıtman'ın oğlu Mehmet Arıtman'a teslim edilen köpek, üç saat sonra yeniden çitleri aşarak, yine lise öğrencisi 18 yaşındaki Doğu Emrah Öden'i sağ bacağından ısırmıştı. Daha sonra da Öden ve Çavuşoğlu ailelerini ziyaret eden lise öğrencisi 18 yaşındaki Elif Erbak, sol bacağından ısırılmıştı. Üç aile, Karşıyaka Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu yaralanmaya neden olma' suçlamasıyla dava açmıştı.
Mahkeme heyeti, kamu davasıyla ilgili geçen ay Yetkin Arıtman'ı 578 YTL ağır para cezasına çarptırmıştı.
Arıtman, ekim ayındaki davada yasal faiziyle birlikte 3 bin 600 YTL tazminat ödedi. Çavuşoğlu'nun, Yetkin Arıtman hakkında açtığı ikinci tazminat davası da sonuçlandı. Mahkeme, Arıtman'ı 10 bin 376 YTL tazminata mahkûm etti. Arıtman çifti bu tazminatı da ödedi. Öden'in açtığı 30 bin YTL'lik davası ise sürüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7428777428770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.