Arıtmanlar'a, ısıran köpek için ceza

CHP Milletvekili Canan Arıtman'ın eşi Dr. Yetkin Arıtman'a, bir gün içinde üç çocuğu ısıran köpeğinden dolayı 578 YTL para cezası verildi.
Haber: TURAÇ TOP / Arşivi

İZMİR - CHP Milletvekili Canan Arıtman'ın eşi Dr. Yetkin Arıtman'a, bir gün içinde üç çocuğu ısıran köpeğinden dolayı 578 YTL para cezası verildi.
2003 yılı kasım ayında Karşıyaka'nın Bostanlı semtinde Arıtmanların üç köpeğinden biri olan bir yaşındaki rotweiller cinsi Bileyki adlı köpek, villanın çitlerini aşıp Saint Joseph Lisesi ikinci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Damla Çavuşoğlu'nun sol bacağını ısırdı. Korku içinde kaçan ve kapısı açık bir apartmana sığınarak kurtulan Damla'ya kaldırıldığı Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde 10 gün 'iş göremez' raporu verildi. Polis tarafından sahibine teslim edilen köpek, üç saat sonra yeniden çitleri aşarak Gazi Lisesi ikinci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Doğu Emrah
Öden'i sağ bacağından ısırdı. Ardından Öden ve Çavuşoğlu ailelerini ziyaret eden Vali Erol Çakır Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Elif Erbak da aynı sokaktan geçerken köpeğin kendisine saldırdığını ve sol bacağını ısırdığını öne sürdü.
Dava dava üstüne
Üç ailenin şikâyeti üzerine Yetkin Arıtman hakkında, Karşıyaka 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu yaralanmaya neden olma' suçlamasıyla dava açıldı. Mahkeme 8'de 8 tam kusurlu bulduğu Arıtman'ı 578 YTL ağır para cezasına çarptırdı ve bu cezayı erteledi. Arıtman, olayla ilgili 3 bin 600 YTL tazminata mahkûm olmuştu. İki ailenin açtığı tazminat davaları ise sürüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7406097406090

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.