'Arka Sokaklar'da dolandırıcı var!

'Arka Sokaklar'da dolandırıcı var!
'Arka Sokaklar'da dolandırıcı var!
Bursa'da kendilerini Kanal D'de yayınlanan 'Arka Sokaklar' dizisindeki 'Emniyet Amiri Rıza Baba', 'Cumhuriyet Savcısı' ve 'Polis' olarak tanıtan 5 şüpheliyi gözaltına alındı. Şüphelilerin cebinden 38 bin lira para çıktı

BURSA - Merkez Osmangazi, Nilüfer ile Gürsu İlçesi’nde oturan İlknur Dipçi, Turhan Durmuş ve Tokat’ta oturan İbrahim Polat’ı cep telefonuyla arayarak, "Bankadaki hesaplarınız terör örgütü tarafından kullanılıyor, hesaplarınızı bir süreliğine güvence altına almamız lazım" dedikten sonra bankadaki paraların, tanıdıkları adına açılan hesaplara yönlendiren kişiler takibe alındı. Rast gele çevirdikleri telefona çıkan kişilere kendilerini, ’Emniyet Amiri Rıza Baba’, ’Cumhuriyet Savcısı’ veya polis olarak tanıtan kişilerin 35 yaşındaki Mehmet Gülçiçek, 33 yaşındaki Hasan Caran, 33 yaşındaki Vedat Aktaş, 31 yaşındaki Aykut Beder ve 22 yaşındaki Cumali Arkan olduğu belirledi.

Tokat’ta oturan ve görme engelli olan İbrahim Polat’tan 19 bin, Bursa’da İlknur Dipçi’den 20 bin ve Turhan Durmuş’un hesabından havale ettirdikleri 17 bin lirayı alan 5 şüpheli Bursa’da düzenlenen operasyon ile gözaltına alındı. Üzerlerinde 38 bin lira para çıkan beş kişinin sorgusu Bursa Emniyet Müdürlüğü ’nde devam ediyor. İfadeleri alınacak zanlılar, "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan adliyeye çıkartılacak.
(dha/ Hüseyin TÜCCAR)


  http://www.radikal.com.tr/112837311283731

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DOLANDIRICILAR VE CAGDISI POLIS GUCUMUZ - Equalizer001

  Arka sokak-yan sokak, Ust sokak- alt sokak, Devlet sokagi-hukumet sokagi, Asker sokagi- sivil sokagi, Savci sokagi-mahkeme sokagi, Yargitay sokagi-avukatlar sokagi, Belediye sokagi-isadami sokagi, Bankalar sokagi-muhasebeciler sokagi gibi daha bir cok sokalarimizda dolandiricilarin cirit atmalarinin asil sebebi nedir? Vatandaslarimizin saf ducunceli olduklari mi (?) yoksa, polis gucumuzun cagdisi bir sistemle yonetilmesi mi? Cagdas Polis Gucu; sucluyu yakalayan degil, suc isleme oranini en aza indirgemeyi basaran polis Gucudur.