Arkadan vurulmuş

Mardin Kızıltepe'de, 21 Kasım 2004'te 12 yaşındaki Uğur Kaymaz'ın babası Ahmet Kaymaz'la birlikte öldürülmesiyle ilgili davanın Eskişehir'de yapılacak yarınki duruşması öncesi...
Haber: ADNAN KESKİN / Arşivi

ANKARA - Mardin Kızıltepe'de, 21 Kasım 2004'te 12 yaşındaki Uğur Kaymaz'ın babası Ahmet Kaymaz'la birlikte öldürülmesiyle ilgili davanın Eskişehir'de yapılacak yarınki duruşması öncesi, yargının seyrini etkileyebilecek bir rapor ortaya çıktı. Adli Tıp'ın raporuna göre, Kaymaz'ın vücudundan çıkan 11 kurşundan dokuzu sırt bölgesinde ve tümü öldürücü nitelikte.
Dört polisin 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı mahkemenin, Kaymaz'ın cesedinden çıkan mermilerin hangilerinin öldürücü nitelikte olduğunu, bu şartlarda ateşe devam edip edemeyeceğini sorduğu İstanbul Adli Tıp Kurumu, 3 Ağustos 2005'te hazırladığı raporu mahkemeye iletti. Rapordaki tespitler şöyle:
"Kişiye 11 adet mermi çekirdeği isabet etmiş olup sırt bölgesine isabet edenlerin oluşturduğu yaralar iç organ harabiyetine yol açtıklarından her biri müstakilen öldürücü niteliktedir. Kişinin kalbinde harabiyet oluşturan yaralanmadan sonra atışa devam edemeyeceği, vücudundaki diğer yaraların hareket merkez ve organları dışında olup hareket sistemiyle ilgili organlarda bir harabiyet tarif edilmediğine göre bu yaraları aldıktan sonra bir süre atışa devam edebileceği, ancak ölüm öncesi, ölüm esnası ve ölümünden hemen sonra oluşan yaralanmaların hangisinin daha önce oluştuğunun belirlenemeyeceği sonucuna varılmıştır."


    http://www.radikal.com.tr/7663987663980

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.